Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


   1  2  3  4  5  6 
 

Pátek 16.6.2006
    Ráno posledního dne je velice teplé a přes mlžný opar není vůbec vidět okolní hory. Hotová "práčovňa" a "palermo", jak by řekli někteří Slováci. Pět ulétnutých disciplín a z toho čtyři platné ovšem znamená, že sobotní náhradní den nebude využitý a celý závod dneškem skončí, a to bez ohledu na platnost či neplatnost dnešní disciplíny. Málokdy se během nějakého závodu podaří odlétnout disciplínu každý den, obzvlášť ten letošní rok byl až doteď opravdu ukázkově smolný.

    "Tak mi ještě chvilku zpívej, ať můžu sladce ztrácet vědomí a utopit svůj rozum ve vlnkách..." nostalgicky hraje z přehrávače Vlasta Redl a jak s další a další serpentinou pomalu přibývá nadmořské výšky, ubývá postupně slunečního svitu a nahoře na startovišti už pro hustou oblačnost nesvítí slunce vůbec. Terasa malého hotýlku u startoviště je okamžitě obsazená piloty, kteří už vypadají tak unaveně, že je snad na briefing budou muset po jednom odnášet.

    Po dlouhém čekání na zlepšení podmínek je ve 13 hodin přece jen vyhlášena 40 kilometrů dlouhá disciplína přes pět otočných bodů a obvyklým cílem na přistávačce u kempu. Startovní okno je otevřeno ve 13:30 a základny v té chvíli visí sotva 100 metrů nad startem. Přesto se začíná závodit, poslední disciplína může totiž ještě řádně zamíchat karty.

 Brzy ráno v kempu

 Před briefingem

 Na startu

 Po startu


 Bez komentáře

 V mlžném oparu

 Vítězové

 Vítězky

    "Já ještě letím, ale připadám si jako blbec," volá krátce před třetí hodinou odpolední kdosi při průletu těsně nad horním parkovištěm a už na prvních 20 kilometrech trasy přistává postupně téměř 50 pilotů.

    Favorité ovšem těžce bojují a pátnáct minut před 16. hodinou přilétá do cíle šestičlenná skupina, ze které nejvíc bodů bere Martin Orlík a stává se tak nejenom vítězem dnešní disciplíny, ale i celého závodu. Druhý v pořadí je ruský závodník Nikolaj Šorochov a třetí Karel Vrbenský.

    V celkové pořadí závodu se tedy vítězem i Mistrem České republiky stal Martin Orlík před druhým Karlem Vrbenským a třetím Tomášem Braunerem. Úplně stejné pořadí tím pádem platí i pro závod Mistrovství České republiky.

    V kategorii žen zvítězila Petra Krausová, druhé místo obsadila Hanka Matyásková a třetí příčka patří Renátě Kuhnové.

    Moje závěrečné poděkování si určitě zaslouží španělský publicista Suby Lutolf za ochotu a pomoc s přenosem dat v prvních dnech závodu (pak už jsme bohužel byli oba téměř bezmocní) a samozřejmě také firma Gradient za už tradiční sponzorování reportáže z Mistrovství České republiky.

 Na viděnou příště


Zajímají vás celkové výsledky tohoto závodu ?
Chcete si prohlédnout ještě další fotografie z tohoto závodu ?

 Návrat na domovskou stránku