Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


   1  2  3  4  5  6  7 
 

Pátek 25.8.2006
    V noci proběhla silná bouře a na dnešek byla předpověď velmi zlá. Nepřekvapilo proto od rána silně pražící slunce. Meteorologie, ta potvůrka se tu opravdu vyřádila a v podstatě jediná středa, na kterou bylo vyhlášeno pěkné počasí, nakonec skončila jako neletová. Dnes je tedy pátek a při ranní kávě si brousíme zuby na třetí závodní kolo.

    Než jsme plynule přešli ze snídaně k svačině, obloha už byla plná frontální oblačnosti a optimismus neztrácel jen Ing. Milan "Masox“ Masařík, ředitel závodu. Trochu naděje nám přece jen nalil František Pavloušek, který z projíždějící Felície významně hrozil ukazováčkem směrem k obloze a první odjížděl na startoviště, což vzhledem k jeho současné tenisové mánii u něho skutečně není obvyklé. V půl dvanácté po třetím posunutém briefingu padlo rozhodnutí o přesunu na startoviště Gozd, stejně jako včera. Cestou Manci vysvětluje původ svého kulhání: "Jó, když ti pasažér při startu v plným sprintu brkne, osedláš ho a jeho hlava se neuvěřitelnou rychlostí blíží k pařezu, zvedneš to a v poslední chvíli ten pařez ukopneš, pasažér ti pak po zbytek letu mlčí, povozíš se po něm ještě jednou na přistání a on ti pak večer přinese jako výraz vděku víno, poznáš, co je radost z tandemového létání!"

 Pavlína


 Start tandemu


    Na mezipauze u hostince na startovačce zatím Pavlína Herberová řečená Týda vyučuje přidrzlé ale krásné slovinské dítě češtině, ovšem následné skřeky jsou nepublikovatelné. Pedagogické vlohy Týdy jsou ovšem tytam poté, kdy jí její nový kamarád poplival padák a hrozil na ni klackem.

    Disciplína je dnes vyhlášena stejná jako včera, zatažené nebe však nutí závodníky vylívat všechnu zátěž, Michal Brabenec dokonce žádá o liposukci. Masox stále posouvá otevření okna a láká nezávodníky ke sletu, aby nakonec k úlevě všech zahulákal: "Tásk ist canceled!"

    Vlnu slétavších závodníků zahajuje Mirek "Radar" Stěhula a uzavírá ji Ondra Trkal s Jirkou Dlaskem na tandemu, aby překonali včerejší Manciho rekord v jízdě po zemi na pasažérovi. Vítězoslavně pak večer ukazují odřeniny, strupy, ztracenou botu a roztrhaný oděv a definitivně tak přesouvají Manciho zlomený nárt na zadní pozice.

    Ohně hoří, grily grilují, kofola teče a všichni se těšíme na zítřejší den, který má být letový, ba dokonce dle slov Honzy Luci Michálka opravdu rejsový!!!!

 Tandemisté po přistání


pokračování článku

 Návrat na domovskou stránku