Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


  ... návrat do pořadí.


Pilot: Brach Jiří, 537 01 Chrudim, Havlíčkova 195
Kluzák: Quasar Relief 15
Datum letu: 22.7.2006
Startovní bod: Černá hora
1. otočný bod: - -
2. otočný bod: - -
Cílový bod: Šumperk
Ulétnutá vzdálenost: 120.6 km

    Ten den se nás sešlo na Černé hoře asi deset a domluvili jsme se na cílovém letu do Nového Jíčína, vzdáleného přímkou 200 kilomerů.

    Odstartoval jsem okolo půl třetí a na trať jsem se vydal chvíli za první skupinou ze základny mraku ve výšce 3000m. Letěl jsem sám, nad Trutnovem jsem ještě občas zahlédl před sebou v dálce rogalo, ale trošku jiným směrem a u Náchoda jsem viděl při hledání aktivního mraku bloudit nad státní hranicí padák.

    Až teprve u Králík, kde jsem balonoval v 1000m, se ke mě přihnal od Orlických hor Robert Božík a domluvili jsme se na přistání v Šumperku. Nad Hanušovicema jsem ještě nastoupal do 2500m. S tou výškou jsem přelétl přes Šumperk na hory za letištěm, odkud jsem viděl přistát Roberta a další dvě éra na letišti.

    Stoupáky ještě byly dobré, ale zvítězila chuť na pivo a cigáro, a tak jsem to po čtvrt hodině přistál za nimi. Ti další dva byli Tuča a Fialka. Dan, Pedro a Honza Krofta to ten den dotáhli až do Nového Jíčína. Další přistáli pod Černou horou a jeden prý někde v Polsku.

 U letiště Šumperk


 Návrat na domovskou stránku