Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


  ... návrat do pořadí.


Pilot: Fussganger Tomáš, A. F. Kollara 230/8, 013 06 Terchová
Kluzák: ZK Gradient
Datum letu: 9.4.2006
Startovní bod: Straník
1. otočný bod: Budatín
2. otočný bod: Turie
Cílový bod: Straník
Ulétnutá vzdálenost: 29 km (FAI trojúhelník)

    Po prvním kole Slovenské ligy v paraglidingu se poslední den hodně rozfoukalo, a tak hadrníci zůstali na zemi a mně zbyla konečně chvilka času si jít v klidu zalítat.

    Start proběhl asi při 10-12m/s a omezil se jen na pokyny člověku, co mě držel éro, na "PUSŤ" a "ZMIZ". A on pustil a já zmizel. Následovaly dva povinné pendly na svahu a odskok na Malý Straník. Tady po třetí třistašedesátce v 11m/s nebylo co řešit a v klídku přímého letu jsem za neustálého stoupání doletěl na konec Dubně nad Budatínský zámok.

    Potom jsem zaletěl nad Tepličku, zamával svému rogalovému žáčkovi a vrátil jsem se nad Straník. Výšky bylo moc, tak asi 2000m n.m., proto jsem se vydal vytrácet výšku nad továrnu KIA. Výška ale stále neubývala, tak jsem letěl stále dál od kopce. Rosina, Višňové, Turie. Tady jsem potkal poprvé klesák a protože jsem měl asi cca 2400m n.m. a bylo mně fakt už zima, tak jsem si ho poctivě vytočil do 600m n.m. a na dokluz se vydal na přistávačku pod Straníkem.
    Jooooo a nad ní jsem nakonec měl zase nějakých 1000m n.m. Tak jsem si udělal několik souvratů a ostrých zatáček před kopcem, zaletěl až na samý nejzazší východní konec Straníku, skočil opět na Malý Straník, vyhledal klesák a v rychlé spirále vyklesal na přistávačku pod kopcem.

    Celé mé lítání trvalo asi 2 hodinky. Byly krásné pohledy na zasněženou Fatru i celé okolí. A tak nějak proběhl můj první DEMIŽONOVEJ let v první letošní vlně na Straníku. A příště to snad budou Košice.


 Návrat na domovskou stránku