Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


  ... návrat do pořadí.


Pilot: Pecha Stanislav, 696 01 Ratíškovice, Vítězná 513
Kluzák: Aeros Combat 2
Datum letu: 29.7.2008
Startovní bod: Senica - startovačka
1. otočný bod: Bystřice pod Lopeníkem
2. otočný bod: Šajdíkove Humence
Cílový bod: Senica - startovačka
Ulétnutá vzdálenost: 104.0 km (plochý trojúhelník)

    Z odvijáku se vypínám ve 280 metrech a ustřeďuji stoupání, které postupně zesiluje. Na průměrovém váriu narůstají hodnoty od 5 do 10 m/s. Později při prohlídce záznamu GPS zjišťuji, že jsem během 100 sekund nastoupal přes 600 metrů. Byl to nejmohutnější stoupavý proud, jaký jsem dosud točil.

    Pouštím se na plánovanou trasu Starý Hrozenkov a zpět. U Myjavy přitáčím výšku na přeskok k Velké Jarořině. Nad Velkou Javořinou dotáčím základnu ve výšce 2400 metrů a letím na Hrozenkov. Za Lopeníkem jsou rozpady a kloužu v mrtvém vzduchu. Vzdávám otočný bod Hrozenkov, let stáčím vlevo na Bystřici pod Lopeníkem a Suchou Loz. Tam se zachraňuji v malých výškách pod hřebenem Bílých Karpat a postupuji zpět.

 Na startu

 Startovačka u Senice

 Na trase

 Velká Javořina


    Od Velké nad Veličkou přeskakuji na Vrbovce, tam dotáčím stoupání a let si zase užívám. Startovačka je na dokluz, letím uvolněně a stoupáky teď do cesty přicházejí jakoby samy.

    Startovačku přelétám s přebytkem výšky. Pokračuji dál v letu mezi Šajdíkove Humence a Borský Mikuláš. Tam se chvíli vozím v nulkách a pak kloužu zpět na startovačku Senica.

    Po přistání zjišťuji kritický stav mého "Fan klubu důchodců" ve složení: vlekař, řidič a pomocník. Žízeň nesou opravdu těžce a proto je třeba urychleně se přesunout do nejbližší hospody.


 Návrat na domovskou stránku