Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


  ... návrat do pořadí.


Pilot: Škljar Bogdan, 757 01 Valašské Meziříčí, Luční 1339
Kluzák: Trans 27
Datum letu: 23.9.2001
Startovní bod: Ochmelov - vysílač
1. otočný bod: - -
2. otočný bod: - -
Cílový bod: Huslenky - U lažů
Ulétnutá vzdálenost: 3 km

    V neděli 23.9.2001 jsem se probudil na židlích v hospodě u Komára v Karolince. Lysá hora hlásila mlhu a variábl dva metry, a tak počasí vypadalo velice nadějně. Včera však Žilková strašila frontou a deštěm, a tak jsem zavolal na Lysou. Pan meteorolog se zamyslel a pravil:

    "Je to na Ochmelov, výstup z Brna je fantastický, takže vyjeďte hned!"

 Cesta na start

    Tak jsme s Laďou Ticho, Děckem, Hankou, Barborou, Otíkem, Dandym a Komárem naskákali do aut a vyrazili na Huslenky. Komárův žigul to zvládl skoro až na start (viz foto).

 Komárův žigul


 Na startu

 Ochmelov

    První odstartoval Dandy a Komár. Chtěl jsem letět ve stejném intervalu jako oni, ale neumím startovat. Později se ukázalo, že podmínky byly i v mém intervalu stejné. Dandy a Komár letěli překvapivě stále rovně dopředu. Pak jsem šel v rychlém sledu i já jeden. Letím také stále rovně, pak asi po třech minutách zatočím ostře doprava a už je tu přistání. Vítá mě spokojený Dandy a Komár. Krátce se objímáme. Po chvíli přilétává také Děcko a Laďa Ticho.

 Přistání v Huslenkách

    Vše zakončujeme výborným jídlem v hospodě pod Černým. Komár vyjadřuje spokojenost s pěkně opravenými sociálkami (viz foto).

 WC pod Černým

    Do ČPP by se tyto 3 kilometry hodily, ale nemám v pořádku pojistku a piloťák. Snad příště ...


 Návrat na domovskou stránku