Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


  ... návrat do pořadí.


Pilot: Bzirský David, Konstantinova 1477, Praha 4
Kluzák: Gradient Avax RSF 26
Datum letu: 21.4.2005
Startovní bod: Panenský Týnec
1. otočný bod: - -
2. otočný bod: - -
Cílový bod: Předslav
Ulétnutá vzdálenost: 104 km

    "Je to super!" lžeme Kulichovi do telefonu ve snaze přilákat ho na Panenský Týnec. Fouká devadesát stupňů z boku na dráhu a na obloze jsou už od půl desáté nádherné kumuly.    Severních startů není zase tolik na výběr, a tak je Kulich naše poslední záchrana. Lest vychází a Kulich se objevuje na letišti i s celým kurzem. Srdečně se vítáme, poslechneme si pár historek a protože čas letí, chystáme se rychle na start. Ve chvíli, kdy je vše připraveno, se ale rozpouští i ten poslední kumul v okruhu deseti kilometrů.

    Startuji první a ve slabém stoupání, ale s výrazným snosem, začínám točit. Stoupání nechce sílit a snos začíná být výrazný, tak se rozhoduji pro návrat a druhý pokus. Malin mezitím vyhnívá a jde znovu na lano. Druhý pokus už je úspěšnější pro oba. Každý volíme jinou stopu a snažíme se probojovat k prvním mrakům, tam už bude vyhráno.    Na desátém kilometru nás osud spojuje dohromady, a tak už vydržíme až do přistání. Letíme od mraku k mraku a krásný let nám kazí jen ukrutná zima. I když jsou podmínky výborné, cesta díky slabému větru moc neubíhá. U Královic se Malin nechtěně letí ohřát blíž k zemi, ale krizi zažehnává a my se opět setkáváme pod krásným kumulem v šestimetrovém stoupání.

    Před námi se začíná rýsovat Plzeň a já si představuji, jak vyhníváme vedle hospody s horkým grogem. Nedaří se. U Plzně dotáčíme 2300 metrů a do cesty se nám staví další kumulostráda. Zbývá nám dvacet kilometrů do stovky a dá se tušit, že už to zdárně dotáhneme.    Termika začíná slábnout a konečně se nám daří přistát. Po necelých pěti hodinách, zmrzlí na kost, přistáváme 6 kilometrů od Klatov na 104. kilometru u vesnice Předslav. Rychle balíme a jdeme se do hospody předslavit, ale hlavně rozmrazit.    Po dvou rumech už jsme schopni reagovat na podněty z okolí, ale ty chlápci stejně nechápou, co máme v těch batozích. Třeba budou mít štěstí a jednou se znovu otevřou dveře, vejde pochybné individuum s velkým batohem na zádech a oni se konečně dozví, co je uvnitř.


 Návrat na domovskou stránku