Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


  Jste přihlášen jako: Anonym  (Nemůžete tedy vkládat příspěvky do diskuze.)

  ... návrat do rubriky.


  Od:   brano328    (Neděle, 27.1.2013 13:59)
 
Komu:  
All
 
Text:  

Dobry den. Prosim Vas nemate niekto kontakt na pana HRUSKU co vyraba kridla na rogalo TRIUMPH? Prosim ak niekto ma kontakt napiste mi ho. Dakujem

 


Od:   jarda007    (Středa, 31.8.2011 16:59)
 
Komu:  
All
 
Text:  

litate nekdo na pevnem kridle? jaka je vyhoda pevneho kridla vuci "obycejnemu" rogalu? nikde sem se toho moc nedocet...diky

 


  Od:   Radluk    (Čtvrtek, 15.4.2010 13:06)
 
Komu:  
all
 
Text:  

Nemate nekdo prosim kontakt na pilota, pana Míška, at starsiho, nebo mladsiho? Okres UH. Klidne i na email. Dekuji mockrat za jakoukoliv odezvu ;)

 


  Od:   marlor    (Úterý, 30.3.2010 14:08)
 
Komu:  
Sedrik
 
Text:  

Ahoj,
sám jsem prošel asi podobným myšlenkovým pochodem jako ty. Finální rozhodnutí budeš muset udělat sám. Já ti nabízím malou pomoc svými zkušenostmi. Asi se budeš muset rozhodnout kolik času a peněz tomu chceš věnovat a podle toho najít pro sebe nejlepší variantu. Já jsems létáním začal na větroních a nechal jsem toho kvůli časové náročnosti - létal jsem v aeroklubu, což není zas tak veliká finanční náročnost, ale pokud to myslíš vážně, tak tam trávíš všechen svůj volný čas. Nicméně bez létání jsem dlouho nevydržel a tak jsem se začal porozhlížet po dalších možnostech. Zvažoval jsem asi úplně všechno.
ULL - časová nezávislost, můžeš si půjčit nachystané letadlo, ale stojí to více peněz
HG - asi parádní létání v termice, zkusil jsem i seznamovací kurz, odradil mě dlouho probíhající kurz - čekej, že získání licence tě bude trvat min. jednu sezónu
ULLi - cena kurzu je jen o něco nižší než pro ULL a pořizovací cena pořádného ULLi je celkem vysoká
Nicméně ta varianta od flylight.co.uk se mi taky hodně líbila, ale nenašel jsem místo kde to koupit.
Mosquito je možná dobrá volba pokud chceš být nezávislý a odstartovat si z té louky co jsi zmiňoval. Já jsem do toho nakonec nešel kvůli tomu, že bych nejdříve musel udělat kurz na HG a potom pořizovací cena je celkem dost vysoká.
Nakonec jsem skončil u PPG. Neříkám, že je to něco extra, ale pokud hledáš něco s čím se naučíš rychle lítat, co je levné a s čím můžeš startovat za domem z louky tak je to nejsnazší cesta. Je to prostě varianta pro lidi co mají málo času a nechtěl do toho vrážet moc peněz. Ale asi si nezalítáš v termice jako s Mosquitem. Kdyby v ČR existoval škola přímo na Mosquito tak bych o tom asi dost uvažoval.
Toť asi vše. Držím ti palce při tvém dalším rozhodování.

 


  Od:   emca    (Úterý, 10.11.2009 16:20)
 
Komu:  
sedrik
 
Text:  

Co se týká výcviku na HG ve Zlíně učí Vlasta Bartas. Ten jede výcvik pořád bez přestávky. K létání na postroji s motorem od Filla je potřeba se naučit nejdřív bez motoru. Oblasti Zlína je dost aktivních pilotů.

 


  Od:   Sedrik    (Pondělí, 9.11.2009 8:44)
 
Komu:  
All
 
Text:  

Přišly mi i nějaké reakce do mailu, chtěl bych za všechny poděkovat.
Musím sem ale vložit důležitou opravu!!
V každé reakci je mi odpovězeno : Píšeš že start s Fillem je mnohem jednoduší- to ale není pravda.

Musel jsem to napsat jinak než jsem to myslel.
Nešlo vůbec o pilotáž a obtížnost startu a přistání.
Šlo o to užívání louky před domem. Prostě tříkolka má kola a ty teoreticky mohou vyjezdit v trávě koleje - vím že to hloupost ale dejme tomu.
Oproti tomu Fillo a podobné vlastně nesu , tedy po té louce jen jdu. Takových lidí tam chodí spousta.
V tom vidím tu jednoduchost.

Nemá se cenu k tomu už vracet, jen jsem to musel upravit pro upřesnění. Abych nebyl za v... :-)

 


  Od:   Sedrik    (Sobota, 7.11.2009 11:30)
 
Komu:  
All
 
Text:  

Děkuji za reakci.
Budu psát přesně a jasně - snad :-)
K tomu věku skoro 38 je to asi jasný.
2 lety jsem myslel to tak že jsem 2x letěl a to motorovým rogalem, samozřejmě 2 místným s instruktorem.
Klasické rogalo HG mě oslovilo i díky financím.Někde jsem se dočetl že se dá koupit do začátku něco olítanýho asi za 10 000,- Pilotní průkaz na HG stojí asi 10 000,- Tedy výcvik. To je celkem sranda. Myslel jsem si že se odlepím z nějakýho kopečku kolem baráku a když chytnu termiku - něco polítám. Začal jsem kontaktovat letecký školy a domáhat se výcviku. Mluvil jsem mimo jiné s Martinem Bibkem tam od vás z Rané , pak s panem Karlem Hamanem a pak ještě někým od Ostravy. V tu dobu a to platí do teď byla jediná možnost na Rané s Martinem.Vypadá to sympatickej člověk a prý umí perfektně naučit. Jenže já jsem od Olomouce a to je na Ranou štreka. Na víkend - začátečnický kurz to by se dalo , ale pak dojíždět na to pokračování - to si už nedovedu představit. Mluvil jsem o tom i s jedním kolegou tady od nás co na Ranou párkrát jezdil a pak to kvůli dojíždění vzdal.Mě teda taky ježdění v autě vůbec nebaví.
Volal jsem i několika pilotům HG tady ze seznamu co bydlí někde poblíž a právě od nich mi bylo porazeno že tady není kde lítat a že to chce bandu kolem a že se to pak dohaduje atd.
Taky že je potom potřeba někoho kdo mě bude vyzvedávat po polích kde přistanu a takového já nikoho nemám.
Že třeba konkrétně v Šumperku se válí po garážích 20 rogal a ti chlapi si pořídili padákový křídla s motorama a lítají si sami nebo asi s kámošem. Vím že se snad lítá z Mravenečníku z Jeseníků a to mám od baráku tak 100 km.

No a to mě právě přimělo k tomu zkusit MZK - tedy rogalo s motorem , tříkolku.
To vypadá opravdu jiný kafe.
Kdybych ho měl doma , nemusím ho skládat a 30 m od barálu můžu startoval na luxusní louce. Je fakt že bych si ještě promluvil s majitelem než bych ho koupil ale netuším problém.
Ta louka se jen seče na dotace a je tam tráva jen z jara když je mokro po zimě. To se v červnu poseče a pak už tam nic nevyroste. Můžu si klidně udržovat pás na start sám. Sekačky doma mám a traktor taky. Nepředpokládám že bych mu tam rogalem vyjezdil koleje až na hlínu. To by pak přišel o část dotací - zas bych to mohl snad doplatit já ...

Začal jsem tedy na motorovém rogale.
Jenže dle instruktora už je zima , stroji to nevadí ale pro lidi to už není ono. To celkem chápu a souhlasím s tím. Ten krásný podzim - babí léto - je pryč a teď je pěkných dnů málo.
Kdyby byly mezi lety velké časové prodlevy , možná bych mezitím zapomněl co jsem se minule naučil a pak by mi možná 18 hodin lítání ani nestačilo. Sám si představuji intenzivní kurz zakončený zkouškou. Prostě lítat lítat lítat.

Je fakt že ten kurz MZK stojí celkem dost 30 000 - 40 000,-
K tomu nějaký éro . Možná bych se nebál začít s Trabantem. Ale zatím jsem moc inzerátů za dobrý peníze nenašel. Když plácnu
25 000-50 000.Omlouvám se , ale fakt se v cenách ještě neorietuju.
Jsou k vidění éra snad pár měsíců starý s Rotaxem , 2 místný , se super výbavou i padákem v cenách kolem 200 000. Ani to není zcela mimo moje možnosti, ale určitě s tímhle nezačnu. Jo a po dvoumístným netoužím.

No a pak mě zaujalo třeba Fillo.
Já vím že to je úplně jiná sklenice vína , ale má to taky něco do sebe.
Nějaký ceny jsem na www.Fillo.cz vyčetl aleje jasný že cena kompletního křídla s motorem a postrojem bude někde jinde.
Obrovskou výhodu Filla vidím v tom že to je super skladovatelný, dalo by se to pořídit úplně nové (aspoň motor ).
Provoz bude za hubičku a co se týče startů je to jednoduší než se tříkolkou. Nemyslím co se týče pilotáže , ale myslím to tak že v případě Filla jsem na tý louce před barákem vlastně pěšák a snad mi nemůže nikdo ani nic říct.

Lidi jsou ... Když jsem si nedávno koupil čtyřkolku , tak se na mě pár lidí dívá jako na vraha. Snad to bude kvůli reportážím Novy nebo já nevím čemu.Nebo závist - nevím. To je jiné téma a fórum , ale očekávám něco podobného i u lítání. Jak se jednou odlišuješ , jsi středem zájmu jednoduchých lidí.

Abych se přiznal táhne mě to spíš na hrazdu než do sedačky.
Ale rozhodně být samostatný.

V tomto případě budu muset počkat snad do jara až někdo poblíž otevře kurs HG - snad Karel Haman - a naučit se na tom lítat.
Na Ranou fakt dojíždět nejde.
Asi si odlítám ještě i pár hodin na MZK abych si to v hlavě porovnal a budu koukat po něčem slušným za rozumný peníz v inzerátech.

Omlouvám se za román ,ale jinak to napsat nešlo.

 


  Od:   emca    (Čtvrtek, 5.11.2009 23:58)
 
Komu:  
Sedrik
 
Text:  

Nedřív si musíš říct co chceš a pak se podle toho rozhodnout.
Nerozumím proč dodělat piloťák až na jaře? Létá se pořád./i výcvik/ Nerozumím 2letý mládě? /to jest za 2dva roky a ty nemáš piloťák?/ Nenapsal jsi jak daleko máš na kopec. Co se týká motorové sekce létání tak cena výcvik a pořízení aparátu je skutečně okolo 100 000kč. Sedriku napiš kontakt,nebo přijeď 7.11. na Ranou a tam se dá o tom všem popovídat.Instr.E.K.

 


  Od:   Sedrik    (Čtvrtek, 5.11.2009 21:54)
 
Komu:  
all
 
Text:  

Zdravím Vás tady :-)
Jsem úplný letecký mládě( 2 lety) jinak ale 38 křížků .
Něco jsem teďkom na podzim stihnul a zbytek musím dolítat na piloťák na jaře. Uchvátilo mě rogalo. Napřed jsem byl rozhodnut pro klasik HG ale je mi to od pilotů kolem rozmlouváno a doporučováno něco s motorem abych byl soběstačný. Mimo to mám před barákem - jen přes silnici luxusní louku , snad 1km dlouhou a bez drátů. Nevím jestli se tady se mnou bude někdo bavit , ale na netu jsem moc info nenašel. Nevím třeba čím začít. Rozhoduji se mezi tříkolkou nebo tím rogalem s vrtulí za zadkem co se startuje a přistává na vlasních. Přiznám se že svoje hrají i finance. Dá se k tomu něco poradit? Mám fakt strach něco koupit , aby to bylo za rozumný peníz a nezabil se na tom. Děkuji .
Nebo třeba vůbec netuším jaká je životnost potahu rogala, případně lanek. Vím - chodí to na předepsané kontroly, ale stejně by mě to zhruba zajímalo. Instruktor mi tak při řeči řekl že potah na to školící rogalo stojí 100 000,- Trošku rána :-(

 


  Od:   emca    (Neděle, 18.1.2009 19:24)
 
Komu:  
invalida
 
Text:  

invalido nejsem si jist s startem z Zásady.Možná se tam dřív lítalo před 20 lety. Neznám nikoho kdo by v poslední době tam někdo letěl. Klasicky se létá z Rašovky,Kozákova,Černá Hora,Lysá Hora-sporadicky spíš PG.Čer»ák v Harachově je problematický s přistáním.Lepší informace Tobě dá J. Novotný z Harachova.

 


  Od:   AlesSokolik    (Úterý, 2.12.2008 19:33)
 
Komu:  
jarda007
 
Text:  

Ja vim, ale co mam delat, kdyz mi chodi na tohle tema 3 maily tydne?? // To all:Ptejte se tady, at to taky vidi ostatni, co se chtej neco dozvedet... Na jare zavolejte a prijedte - ukazu, predvedu a vyvetlim. A rad. Ale odpovidat na obdobne maily uz nebudu. Howg! Same hezke zazitky preje Ales.

 


  Od:   mars    (Neděle, 30.11.2008 16:06)
 
Komu:  
jarda007
 
Text:  

Nějaké poznámky o lítání s vrtulí za zadkem najdeš na http://www.michal.hes.cz/rogalo_hang_gliding.html#rekord

 


Od:   jarda007    (Neděle, 30.11.2008 14:30)
 
Komu:  
AlesSokolik
 
Text:  

ptat se vyrobce neni vzdy idealni, vyrobce to vzdycky vychvali jako dokonaly jenom aby prodal... :-)

 


  Od:   AlesSokolik    (Sobota, 29.11.2008 12:54)
 
Komu:  
All
 
Text:  

Ahojky borci, to ze sem napisu jeden prispevek, neznamena, ze budu fungovat jako poradna. Kdyz uz si neco koupite, nebo chcete koupit, tak se ptejte nejprve vyrobce, nebo toho, kdo Vam to prodal. Az potom me. Na (pomerne caste) maily typu: chci koupit, nebo "koupil jsem si mosquito a nevim, jak s tim litat.." uz nejak ztracim chut odpovidat. Jeste teda odpovidam, ale uz mi to trochu s.... Nic ve zlem, preji vsem same hezke zazitky z letani!! AS

 


  Od:   AlesSokolik    (Čtvrtek, 6.11.2008 12:44)
 
Komu:  
jarda007
 
Text:  

V pohode da, ja teda preferuji svahovani pred termikoou,ale dost dobre jsem s tim poletoval bez motoru.Kamos v poho lita nekolikahodinove lety v termice.je znat setrvacnost motoru za nohama,ale clovek si zvykne.Jedno fillo mi lezi nevyuzite v garazi-mam za posledni rok nalet cca 800hod, z toho pouze 2 na rogale - neni cas...Kdyztak pisni na ales.sokolikzavináčseznam.cz.CIAO.AS

 


Od:   jarda007    (Středa, 5.11.2008 18:45)
 
Komu:  
all
 
Text:  

ahojky, nemate nekdo pridavny motor Fillo nebo Mosquito? zajimalo by me jak se s tim lita... jestli se to da ve vzduchu v pohode vypnout a tocit pekne termiku??? dikes

 


  Od:   trebeslav    (Úterý, 4.11.2008 14:02)
 
Komu:  
all
 
Text:  

Ahoj všem lítačům. Žádám o radu všech,kteří mají nebo měli GPS Digifly Leonardo. Potřeboval bych info zda je stáhnutý tracklog pomocí programu Vltools formátovaný v IGC "validní" a jestli,se tím pádem dá poslat na server XContest ke kladnému vyřízení. Dík.

 


Od:   gazyca    (Sobota, 19.7.2008 19:19)
 
Komu:  
all
 
Text:  

Ahoj páni piloti!
Asi sa všetci budete smia» čo poznate toho "človeka" ale predsa mi to nedá skusiť ho vypra» znova!
Viete teda niekto niečo o TOMAŠOVI FUSGANGEROVI???
Samozrejme že mi dlži love a ja by som na oplatku tiež rad čo-to ešte dal..:-)Teda ak sa to do neho vojde a myslim že nas je viac že..?

 


Od:   fighter    (Pondělí, 30.6.2008 11:40)
 
Komu:  
Norbert
 
Text:  

Bildy ma kontakt na nekoho kdo to dela. BTW odkud jsi Bildy, ze bych se nekdy prifrcel podivat az budes mit odvijak hotovy.

 


  Od:   Norbert    (Pondělí, 30.6.2008 9:32)
 
Komu:  
fighter
 
Text:  

mohol by si dat kontakt na toho chlapika?

 


  Další stránka příspěvků ...

 Návrat na domovskou stránku