Počasí v městech
Praha
Brno
Ostrava
Kalendář akcí 10/2022
PředchozíDalší
Po
Út
St
Čt
So
Ne
26
27
28
29
30
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
REKLAMA
Vaše produkty na SkyFly?
Na této stránce se nachází seznam leteckých nehod a incidentů, které se udály né jen na území ČR. Jedná se o nejstarší a nejrozsáhlejší databázi nehod, která vznikla na tomto webu od roku 1999. Nejedná se ale rozhodně o žádnou Černou kroniku ani jakési morbidní senzace. Nestyďme se tedy za svoje omyly a podělme se o ně velkoryse s ostatními.
VYHLEDÁVACÍ FORMULÁŘ
Zajímavosti na SkyFly - 3/2022
Pilotní výcvik – Nouzová přistání II.
Přelety - vaše příběhy z létání
Jak jsem nedala svou první stovku
Letecké nehody a katastrofy ❯ Paragliding
Autor nehody: Marcel | Název nehody: Přistání v okolí fotbalového hřiště
29.11.2001

Po klidném průběhu letu (termika slabá až mizivá) jsem v dostatečné výšce zkontroloval, kde mám přistávačku (travnaté fotbalové hřiště) a vědom si malé rezervy ve výšce jsem svůj Liftík ještě párkrát rozpohyboval. Byl to ten den poslední let a letos možná poslední takhle krásný víkend, tak a se chlapec poměje. Při další kontrole jsem však zjistil, že orientační body, podle nichž jsem předtím opravdu zběžně zaměřil přistávačku, jsou sice navlas podobné těm správným, ale nejsou to ony. Tím pádem se nacházím o podstatný kus dál, než jsem si myslel a travnatý plac, kam mířím, nepatří fotbalistům, ale některému z místních farmářů. A než bych po sobě nechal řvát nějakého zemědělce, tak jsem začal kalkulovat. "Ta správná přistávačka je sice na dohled a možná i na dolet, ale bude to tak tak...," blesklo mi hlavou (první hovadina!). Vítr nula, vzduch se skoro nehnul, tak jsem si tu hovadinu nerozmyslel...

Fotbalisti mají většinou za brankami hodně vysoký plot. Přilítal jsem zpoza brány a jelikož jsem viděl, že tihle Rakušáci ho mají vysoký až dost, vyklonil jsem se v sedačce, padák zlehka zatočil a zdálo se, že plot za bránou obletím a přistanu někde za velkým vápnem. Jenže ten vysoký plot přecházel plynule v dřevěný plůtek. "Ale nad ním bych měl proletět, sice ne moc vysoko, ale mělo by to vyjít", blesklo mi hlavou. Hm, mělo by ...

Posledních pár metrů už jsem počítal každý decimetr, a tak jsem se v sedačce narovnal skoro do lehu (další a zcela fatální hovadina!). Nevyšlo to, a tak mých 90kg živé váhy odvážně na ten chabě vypadající, neduživý, dřevěný plůtek zaútočilo! Rychlost jsem měl značnou, a tak... Dosedl jsem na něj přesně mezi podkolením a prdelí (v té chvíli narovnán jako deska). No, nebyl tak chabý a neduživý, jak jsem si myslel! A ten ostnatý drát, kterým měl omotány horní dvě latě, ho v souboji nesportovně (ale podstatně) zvýhodnil.

Když shrnu výsledky (z goretexových kalhot mám trhací kalendář + modřiny a hluboké šrámy, které neměly daleko k sešívání a plot nejevil žádných viditelných změn), tak musím uznat, že plot vyhrál.

Ponaučení:

1. Když už přistávat do "sraček" (strom, plot, a pod.), tak vždycky na vysunutý podvozek (nohy) a ne na vystrčenou prdel. I netrénované nohy ztlumí víc než trénované hýždě.

2. Až se vám ve vzduchu prožene hlavou myšlenka "to by možná mohlo vyjít", tak si hned ve vzduchu flákněte pořádnou facku (určitě to bude bolet míň!) a vyberte si raději toho pověstného vrabce v hrsti.
P.S.: Prodám goretexové kraasy.

Sdílej nehodu:
Kontakt
SkyFly, Czech Republic
Web: www.skyfly.cz
Slety a srazy - nejbližší termíny akcí
cr
cr
sk
Seznamka - pro všechny, kteří někoho hledají
srdce
srdce
srdce
Průnik do třetí, vzdušné dimenze převyšuje veškeré ostatní mátožně šedivé lidské klopýtání, které je s touto bohulibou činností hrubě nesrovnatelné. |
| © 1998-2022 SkyFly