Počasí v ČR
Praha
Brno
Ostrava
Kalendář akcí 07/2024
PředchozíDalší
Po
Út
St
Čt
So
Ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Vaše produkty na SkyFly?
V této rubrice se nachází seznam leteckých nehod a incidentů, které se udály né jen na území ČR. Jedná se o nejstarší a nejrozsáhlejší databázi nehod, která vznikla na tomto webu od roku 1999. Nejedná se ale rozhodně o žádnou Černou kroniku ani jakési morbidní senzace. Zažili jste nějakou nepříjemnou nehodu? Rádi ji zveřejníme do 2 pracovních dnů (samotřejmě zdarma).
VYHLEDÁVACÍ FORMULÁŘ
NEJNOVĚJŠÍ VZKAZY
21.04.2024
Kontrails, jiné trails a pozorování
13.4.2024 jsem letěl ze své plochy LKZBILI opravovat jiné letadlo do LKKA v 6:30. (4:30UTC) To většina lidí v sobotu spí. Po vystoupání do p... Číst dále
REKLAMA
Letecké nehody ❯ Paragliding
Autor nehody: Robert | Název nehody: Medvědín u Špindlerova Mlýna
11.08.2003

Dopoledne 29.6. je obloha zadekovaná a tak si s přáteli jedeme zajezdit na letní bobovou dráhu ve Špindlerově Mlýně. Ale již před polednem se to začíná od jihozápadu čistit a také jsou vidět první dva padáčky nad Medvědínem. Takže rychle pro padák a hurá na lanovku. Ještě dole jsem potkal dva borce, kteří to zabalili z důvodu silného větru na startovišti. To bylo první znamení. Druhé bylo vidět na obloze. Jmenuje se "altucumulus lenticularis" a bylo jich tam dost. Přesto jsem vyjel nahoru a cestou na startoviště jsem potkal tři Poláky, kteří do toho také nešli. No a na startu čekali další tři borci, kteří také najevili příliš chutě odstartovat. A také se během několikahodinového čekání rozhodli, že lanovka je přeci jenom bezbečnější. Takže jsem tam zůstal sám a stále jsem hodnotil situaci. Foukal jižní až jihovýchodní vítr o síle až 9m/s (odhadem). Ale stále častější termická okna dávala šanci na pohodový start. A tak jsem do toho šel.

Start byl v pohodě, ale ve vzduchu to bylo čoro moro. V rozbité termice jsem se nebyl schopen uchytit a ten půl padákový klapanec byl vcelku pohodička. A jak jsem postupně ztrácel výšku, tak se mi nějak nechtělo letět dolů na přistávačku. Za prvé jsem stále doufal, že něco chytnu a přeletím si přes kopec k chatě, kde jsme bydleli. Za druhé se mi jaksi nechtělo nad ten les (zkušenost s několikahodinovým dobýváním padáku ze stromu již mám) a nakonec z Míseček je to domů pohodová procházka. A ten vypanelovanej plácek pro vrtulníky se jevil jako ideální přistávačka. Ještě mě napadlo, co asi udělá slunce pražící do těch panelů, ale už jsem neměl možnost to pocítit.

V deseti až patnácti metrech nad zemí přišla pecka zezhora, masivní frontál a až na zem se to už nestačilo probrat. Dopad na nohy byl tvrdej a ten nepovedenej parakotoul byl jen pokračováním v kinetické energii. Ale nejúděsnější byl pohled na nohu do pravého úhle. No prostě zlomenina nohy v kotníku bylo možná ještě poměrně šastným vyústěním neuposlechnutí varovných signálů a hlavně pocitu, že tohle já přece zvládnu.

Takže za silného větru přeci jenom raději nelétat a držet se toho, že největším uměním paraglidisty je sejít z kopce dolů pěšky.

Sdílej nehodu:
Kontakt
SkyFly, Czech Republic
Web: www.skyfly.cz
Slety a srazy - nejbližší termíny akcí
CZ
| 02.08.2024 - Legendy nebes
CZ
CZ
| 10.08.2024 - HOP 2024
Seznamka - pro všechny, kteří někoho hledají
srdce
srdce
srdce
Vaše názory jsou pro nás důležité! Pokud máte nápady, připomínky či zlepšující tipy, rádi je vyslyšíme. Naše adresa: skyfly@skyfly.cz
Průnik do třetí, vzdušné dimenze převyšuje veškeré ostatní mátožně šedivé lidské klopýtání, které je s touto bohulibou činností hrubě nesrovnatelné. |
| © 1998-2024 SkyFly
REKLAMA