Počasí v městech
Praha
Brno
Ostrava
Kalendář akcí 08/2022
PředchozíDalší
Po
Út
St
Čt
So
Ne
1
2
3
4
5
7
8
9
10
11
12
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
REKLAMA
Vaše produkty na SkyFly?
Na této stránce se nachází seznam leteckých nehod a incidentů, které se udály né jen na území ČR. Jedná se o nejstarší a nejrozsáhlejší databázi nehod, která vznikla na tomto webu od roku 1999. Nejedná se ale rozhodně o žádnou Černou kroniku ani jakési morbidní senzace. Nestyďme se tedy za svoje omyly a podělme se o ně velkoryse s ostatními.
VYHLEDÁVACÍ FORMULÁŘ
Zajímavosti na SkyFly - 3/2022
Pilotní výcvik – Nouzová přistání II.
Přelety - vaše příběhy z létání
Jak jsem nedala svou první stovku
Kategorie ❯ Paragliding
Autor nehody: Neznámý | Název nehody: Dve moje nehody - ponaučenie
24.06.2009

Paraman. Popíšem dve moje nehody .Možno si z nich niekto zoberi ponaučenie a vyjde ho to lacnejšie ako mňa. Máj 2009 Donovaly-trocha fúkalo ale moc to nenosilo. Chlapci ktorý odštartovali spolu so mnou už balili na pristávačke ale ja som si myslel že keï tie stromy trocha pohoblujem snáï sa udržím.Robil som kolmé ´´nálety´´ do žlabu vpravo od štartu.Tesne pred svahom som prudko točil v¾avo a následne do protismeru.každý nálet mi pridal na výške asi 10-15 m a vyzeralo to, že dosiahnem výšku štartu.Žialbohu asi pri šiestom nálete to zdochlo a očakávaný ´´svahový efekt´´ neprišiel.Zatočil som do¾ava a vyzeralo to že nič sa nedeje.Žialbohu som som niečo prehliadol a pravé ucho sa zachytilo o vrchol asi 4m vysokého tenučkého smreka.Krídlo začalo toči vpravo a kým ja som pozeral na zachytené ucho v oblúku ma to hodilo do svahu.pravá noha pristala do svahu v zlej polohe. Asi za hodinu to trocha opuchlo a lekár mi tam našiel malú zlomeninu konca ihlice-skoro 4 týždne sadra. jún 2009-sadra týždeň dolu-Horná súča.skvelé podmienky na prelety-skoro všetko odletelo.Ja som si posvahoval a išiel som na pristátie.Chcel som pristᝠ´´na baletku´´ lebo nedoliečená noha beh ani rýchlu chôdzu neumožňovala.Nové krídlo som žialbohu predusil vo výške asi 3-4m.Staré krídlo by pri tejto rýchlosti ešte zrejme kåzalo.Sacflug a pád na chrbát.Našasti kvalitná nová sedačka a výborný airbag. Bolo by všetko v pohode, keby som v sedačke nemal na chrbte odložené velké jablko.To mi pri páde narazilo jedno rebro.Našastie to za pár dní prestalo bolie... Stará múdros :treba lieta vysoko a rýchlo /a do sedačky nedáva somariny :-)

Sdílej nehodu:
Kontakt
SkyFly, Czech Republic
Web: www.skyfly.cz
Slety a srazy - nejbližší termíny akcí
cr
cr
cr
Seznamka - pro všechny, kteří někoho hledají
srdce
srdce
srdce
Průnik do třetí, vzdušné dimenze převyšuje veškeré ostatní mátožně šedivé lidské klopýtání, které je s touto bohulibou činností hrubě nesrovnatelné. |
| © 1998-2022 SkyFly