Chcete na tomto místě svoji reklamu ?

Na padáku domů přes půl Moravy

Karel "Charlie" Vejchodský

    Králický Sněžník jsem toho dne navštívil poprvé. Hezký masiv u polských hranic, který skýtá pro padáčkáře při slabém S-SV proudění velké možnosti s vidinou dlouhých přeletů jižným směrem na Vysočinu. Měl jsem to štěstí, že hned první let byl pro mě fenomenální, vždyť komu se podaří po několikahodinovém přeletu přistát 50 metrů od rodného domu?!

Ale pěkně od začátku:
    Na místě označeném křížkem se nachází startoviště Tetřeví hora. Start tam není vůbec jednoduchý, plácek velikostí akorát pro padák je zarostlý vřesem a borůvčím a po nahození vrchlíku nad hlavu musíte doslova kličkovat mezi pařezy.

 Startoviště

Pohled na Jeseníky, uprostřed snímku Šumperk.

 Jeseníky

    Po přelétnutí Zábřežské vrchoviny jsem se potkal ve stoupáku s větroněm.

 Lékárník ve větroni

    Jak jsem se později dozvěděl, byl to kamarád z Brna, bývalý padáčkář "lékárník" Mirek z křižanovského aeroklubu. Jak je ten svět malý ...

    Za Moravskou Třebovou jsem měl již delší dobu problémy s výškou a pomalu jsem vysunoval podvozek. Fotka předpokládaného nechtěného přistání u vesnice Pacov, v pozadí hrana hezky vypadajícího nasvíceného kopce, na němž jsem se rozhodnul hledat poslední záchranu.

 Pacov

    … a taky JO, nad lesem jsem si našel pěknou dvojku, která zanedlouho zesílila na 4m/s a za chvíli jsem byl opět pod základnou mraků. Podle mapy se tento kopec jmenuje Husák, takže Gusto, ještě jednou DÍKY !!

Ano, tenhle xichtík jsem já osobně :-)

 Pilot

    Městečko Jevíčko, které mě zaujalo svým kruhovým tvarem. Fotka to však bohužel tak hezky nevyjádří ...

 Jevíčko

Letovice, v pozadí přilehlá přehrada Křetinka.

 Letovice

Boskovice z velké dálky i výšky.

 Boskovice

    V tuto chvíli jsem se rozhodoval, zda pokračovat ke svému předem naplánovaném cíli do Jedovnic, kam mi chybělo necelých 20km nebo se odklonit od trasy a letět se podívat do své rodné vesnice Sebranice.

    Volba padla na Sebranice, vždyť jsem s paraglidingem začal i kvůli tomu, abych si prohlédl rodnou krajinu pěkně z výšky. Takže vzhůru domů, mámo chystej večeři, synek se blíží !

 Sebranice

    Pohled na Újezd a Kunštát od Sebranic. Co jsme se tam nachodili pěšky na zábavy, z výšky je to takový kousek ...

 Kunštát


    Ještě jednou Sebranice, tentokrát pohled od Skalice nad Svitavou ...

 Sebranice

    Výšku jsem měl velmi solidní, hodiny ukazovaly 16:00 a určitě se dalo minimálně ještě hodinu letět. Já jsem však v tuto chvíli byl rozhodnut přistát doma. Však si to stovku uletím jindy ;-)

Detail Sebranic s vyznačenými důležitými místy ...

 Detail Sebranic


Tak končí naše komédie, zlo prohrává a dobro žije ...

 Padák na zemi


    Bylo to skvělý, přes půlku Moravy jsem dolítnul domů, od startu 78.5km za zhruba 3 hodiny. Doufám, že takovýchto krásných letů si užiju víc. A všem ostatním lítačům přeji totéž !


 Trasa přeletu


 Návrat na domovskou stránku