Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


  ... návrat do rubriky.
 English version

Létání v Itálii - Alassio

Gunter Müller
 

 Alassio: 2 - Puerto del Sol, 3 - Capo Me

    Městečko Alassio leží na pobřeží asi 80 kilometrů od Monaka v zálivu a proto zde panuje lokální slunečné mikroklima. Systém proudění vzduchu moře-země má rozhodující vliv na zdejší létání.

 Poloha na mapě Itálie


    V zálivu se nacházejí celkem tři startoviště. Nejvyšší (584m) je Pisciavino (1), které je vhodné na klidné slety nebo odpolední létání v dobré termice. Často je možné ještě u Capo S.Croce svahovat.

 Startoviště Pisciavino (1)


    Startoviště číslo 2 se nazývá Puerto del Sol (150m) a je výborným terénem pro svahování. Už časně ráno se tady dokonce trhá silná závětrná termika. Koncem října jsem v tomto místě nalétal více než 2 hodiny ve výškách kolem 600 metrů.

    Startoviště číslo 3 má název Capo Mele a je tedy třetí možností startu a svahování. Odpoledne se i tady tvoří závětrná termika. Pak je možno létat podél celého zálivu až do Capo S.Croce (asi 8 km).

 Na startovišti Capo Mele (3)

 Nad pláží

    Přistává se vždy na pobřeží na pláži. Jiné možnosti tady ani nejsou. Bohužel, na pobřeží se smí přistávat pouze mimo sezónu, což je zhruba od 15. října do 15. dubna!

 Před přistáním

 Nad pobřežím

    Byl jsem v Alassio létat už celkem pětkrát. Není tam sice žádné velké létání jako v Dolomitech, ale má to svoje kouzlo. Dá se koupat, chodit do hor a jídlo i víno jsou opravdu skvělé.

 Na pláži


 Návrat na domovskou stránku