Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


  ... návrat do rubriky.
 Výrobu Moravských demižónů financuje firma Gradient
Vyhlášení vítězů soutěže Moravský demižón 2002

V Beskydech 30. listopadu 2002
 Víno do Moravských demižónů zajišťuje firma MAC Para Technology

    "Jede jede mašinka, kouří se jí z komínka," klikatí se lidský vláček lokálem chaty Červený kámen a šplhá po židlích a stolech. Dívčí lokomotiva na čele soupravy nekompromisně drtí láhve na stolech a povalené skleničky se s rachotem rozbíjejí na podlaze. S nějakými škodami na majetku se zkrátka musí počítat ...

 Bez komentáře


    Díky sponzorům letošního 4. ročníku soutěže nebylo třeba vybírat žádné vstupné a stejně jako loni byly obě tradiční moravské akce spojeny v jednu společnou. Výrobu všech šesti letošních demižónů už tradičně financovala firma Gradient z Prahy a o jejich naplnění vínem se postarala firma MAC Para Technology z Rožnova. Kondor Band byl během noci střídán postupně dvěma dalšími kapelami - světoznámým pěveckým duem Vrbenský & Habermann z Prahy a Big Bandem Břeti Bartošíka z Orlové.

 Kondor Band a Honza Křístek


    První Moravský demižón v kategorii Paragliding získal letos za volný let na vzdálenost 122.5km Radek Krampl z Prahy a není divu, že všechna děvčata usilovala celou noc o jeho přízeň. Ne každé se to ovšem podařilo ...

 Radek Krampl bez komentáře


    První Moravský demižón v kategorii Hanggliding převzal letos za FAI trojúhelník o hodnotě 152.5 bodu Stanislav Pecha z Rohatce a jako správný Jihomoravák se ho s pomocníky pokoušel do rána příkladně vypít. Bezúspěšně.

 Stanislav Pecha


    Druhý Moravský demižón v kategorii Paragliding si odnesl za volný let na vzdálenost 105.8km Radek Boček z Prahy.

 Radek Boček na tanečním parketu


    Druhý Moravský demižón v kategorii Hanggliding převzal za FAI trojúhelník o hodnotě 103.5 bodu Albert Schneider z Valašského Meziříčí.

 Albert Schneider

    Třetí Moravský demižón v kategorii Paragliding získal za volný let na vzdálenost 103.8km Karel Vejchodský ze Sebranic a hlasitý potlesk musel být slyšet až v Brazílii, kde Karel právě závodí. A podle čerstvých zpráv si vůbec nevede špatně, má totiž prý zrovna za sebou přelet o délce 250km. Možná domů přiveze i nějaký ten "Brazilský demižón" ...

    Třetí Moravský demižón v kategorii Hanggliding patří za FAI trojúhelník o hodnotě 78.5 bodu Danovi Vyhnalíkovi z Prahy. Bohužel nemohl přijet a demižón převzít osobně. Naštěstí se nabídl obětavý Břeťa Bartošík z Orlové, který demižón ochotně převzal a spolu s několika přáteli s radostí vypil.

 Břeťa Bartošík


    Po předání všech šesti Moravských demižónů zůstal letos překvapivě ještě sedmý s kovovou čarodějnicí zabodnutou ve špuntu. Ukázalo se, že se jedná o odměnu pro novopečeného vítěze Světového poháru PWC 2002 v kategorii žen Petru Krausovou.

 Petra Krausová


    Vyhlašování vítězů si už tradičně vzal na starost proslulý moderátor a šoumen Karel Vrbenský, a to včetně už neodmyslitelného polykání skleněné žárovky. Už ani příliš nepřekvapilo, že tato mírně nebezpečná soutěž s názvem Moravská huba si letos stejně jako loni našla svého vítěze. Stal se jím Bohdan Wojkovský z Kopřivnice. Loňský vítěz Petr Hývnar z Nového Jičína mohl letos soutěžit už pouze ve vyšší kategorii 200 Wattů. Že by proto se tento rok raději vůbec neobjevil ...?

 Karek Vrbenský

 Bohdan Wojkovský


    Po krachu jihomoravské sklárny v Dubňanech se letos vlastně nepředávaly demižóny moravské ale italské a celkem sedmdesát litrů vína (letos bílého) se stejně jako každý rok zase nepodařilo do rána vypít. Na rozdíl od loňského roku byly dokonce přebytky znatelně vyšší. Snad bude lepší předávat demižóny příští rok už v 18 hodin.


Chcete si prohlédnout ještě další fotografie z této akce ?
Zajímají vás celkové výsledky této soutěže ?

 Návrat na domovskou stránku