Chcete na tomto místě svoji reklamu ?Kozákov naposledy

Miroslav "Radar" Stěhula

Ahoj Zdeňku a všichni lítači též,

    mám jenom jeden jediný důvod, proč reaguju na tvůj článek Jaképak létání na Kozákově, a to ten, že se nechci celý následující rok dohadovat s nějakými blbci (což samozřejmě není na tebe), na co že mám vlastně nárok.

    Když pominu, že nevíš, o jaké předpisy se jedná (je to několik ne/zajímavých paragrafů ze sbírky zákonů 49/97 a 108/97, které si ostatně na startovišti Kozákov můžeš přečíst spolu s provozním řádem), budu argumentovat jen tím nejpádnějším.

    Letecký spolek Kozákov má tento pozemek pronajatý, řádně placený a tím pádem má právo si stanovit podmínky pro chování svých hostů. Tedy za jakých podmínek tu bude provoz probíhat i kdyby permanentka pro držitele "Krplovského" piloťáku byla za 1000,-. Jelikož se ztotožňujeme se zákony a dále pravidly vytvořenými LAA ČR, která tím byla pověřena ÚCL, tak je také přebíráme za své. S tou změnou, že u nás tě nemusím kontrolovat jako inspektor provozu LAA. U nás má tuhle pravomoc (a všechny další pravomoce, které zpochybňuješ) kterýkoliv člen Leteckého spolku Kozákov, jak to v proklamovaném provozním řádu stojí. A komu se to nelíbí ...., ať k nám na návštěvu nechodí.


A teď něco pro tebe:

    Já nemám ten pocit jako ty, že asociace mi na nic není, jak vyplývá z tvé pošty. Kozákov


    Mám blízko k dění kolem organizace našeho sportu a to už dost dlouho. Kromě spousty nehmatatelných požitků nám pomohla s legalizací létání na Kozákově i v Krkonoších. Teď připravuje síť meteohlásičů pro celou republiku, takže cítím povinnost jí tuhle pomoc odvést a i proto ty dvojí ceny.

    A za druhé - čím víc členů, tím víc požitků, takže to klidně ber jako zištný tlak na to, aby se členy LAA ČR stalo co nejvíc pilotů.

Mirek "Radar" Stěhula, Letecký spolek Kozákov.


 Návrat na domovskou stránku