Chcete na tomto místě svoji reklamu ?Středa 10. října
    Konečně mám možnost si za denního světla prohlédnout, kde jsem se to vlastně ocitl. Včera pozdě v noci jsem v rozsáhlém komplexu nízkých apartmánů uprostřed džungle palem a neznámých popínavých rostlin beznadějně bloudil s klíčem v ruce a byl jsem docela rád, když jsem se po dvaceti minutách vynořil zpátky u recepce. Chápavě mě zavedli cestičkami kolem jezírek až přede dveře a slušně popřáli dobrou noc.

 V areálu hotelu Asena Village

    Ranní obloha je úplně čistá a vzduch příjemně chladný. Chladný, to znamená 20°C. Krátce po osmé hodině se slunce vyhupuje nad sousední hřeben a teplota letí okamžitě nahoru. Okolo deváté nakládají na dvoupatrové náklaďáky paraglidisté i rogalisté nejprve svoje nádobíčko na horní patro, a pak o patro níž na lavice umístěné podél korby i sebe. Jedná část vyráží serpentinami na hřeben do výšky 1700m n.m., zatímco druhá až do rovných 2000 metrů.

 Přípravy k odjezdu

 Na nižším startovišti Babadag (1710m)

    Zhruba za hodinu se vysoko nad hřebenem objevují první paraglidisté a dotáčejí základny ve výšce kolem 2700m. To už z děr začínají postupně vylézat i ti největší spáči. Na pláži se objevuje i David Bzirský, pochopitelně ve vybrané společnosti. Nastává nepřetržitý celodenní příval na pláž přistávajících paraglidistů a občas i nějakého toho rogalisty.

 Jak říká David (vlevo) - nejlepší holky jsou z Izmiru

 Tonda Pallas vysoko nad Ölüdeniz

 Přistávačka na pláži v Ölüdeniz

    Zatímco někteří paraglidisté předvádějí nad mořem krkolomné figury a lety ve formacích, jiní zkušeně přistávají přímo na kamenný chodník, který lemuje písčitou pláž téměř po celé její délce. I když je docela husto, nikdo tady kupodivu nikomu a ničemu nepřekáží. Nejlepší flígři ovšem vrtají spirálu v závěrečné fázi až uchem v písku za zděšeného ječení všech turistů na pláži. Kdo umí, umí ...

 Yasemin z městečka Tokat

    Teploměr ve stínu ukazuje 29°C a to prý už není žádné teplo. Vždyť za dva týdny tady definitivně končí sezóna. Začínám chápat smysl zdejšího nočního života. Přes den se totiž kvůli vysokým teplotám nedá nic pořádného dělat a při každém pohybu se člověk hned zpotí.

    Později odpoledne se nízko nad mořem i nad pláží předvádí motorový rogalista a na řadu přicházejí také modely malých motorových letadel. Paraglidisté bravurně trefují kruhový terč, z letadla je vysazeno několik parašutistů a na pláži vzlétá horkovzdušný balón.

 Motorový rogalista nad pláží

    A protože večer přichází v baru Cloud 9 kromě obvyklého velkoplošného promítaní záběrů uplynulého dne, klábosení rukama nohama a zmítání se na tanečním parketu konečně na řadu i Vavřinecké, pro dnešek s dovolením končím ...


pokračování článku

 Návrat na domovskou stránku