Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


  ... návrat do pořadí.


Pilot: Schneider Albert, 757 01 Valašské Meziříčí, Kraitzova 826/5
Kluzák: Quasar Relief
Datum letu: 26.6.2002
Startovní bod: Velký Javorník
1. otočný bod: Valašská Bystřice - kostel
2. otočný bod: Valašské Meziříčí - komín Deza
Cílový bod: Velký Javorník
Ulétnutá vzdálenost: 41.4 km (FAI trojúhelník)

    Jedno jarní odpoledne jsme se domluvili s Honzou Matějovským, že si vymyslíme nějaké FAI trojúhelníky a pokusíme se je oblítnout. Malý trojúhelník má vrcholy Javorník (místo startu), kostel ve Valašské Bystřici, Valašské Meziříčí - komín Deza a.s. a zpět na Javorník.

    Ve středu 26.6.2002 to vypadá nadějně, a tak vyjíždím na Javorník. Nahoře fouká sever cca 2m/s a padáčkáři hážou střídavě blatouchy s občasným zvednutím se pár stovek nad start. Startuji ve 14:30, rovnou nastupuji do dvoumetru a dotáčím základnu ve dvou tisících.


 Valašská Bystřice


    První rameno jde bez problémů, fotím a vyrážím ke druhému otočňáku. Cestou pohrdnu metrovým stoupákem, abych se pak musel pracně zvedat ze tří stovek nad sídlištěm s rozepnutým buleťákem - opět pod základnu.

    Po menších peripetiích fotím druhý bod a vypadá to, že se mi nepodaří navázat na hřeben směrem k Javorníku a zapráší se mi od bot v oblíbené Krhové.

 Valašské Meziříčí - Deza

    Nad Krhovou si ve třech stovkách začínám hrát s nulkou a je z toho základna ve 2100m. Mířím nad Javorník, cestou přibírám v třímetru 400m, fotím Javorník a točím zpět na Valašské Meziříčí.

 Velký Javorník

    Po třinácti kilometrech stáčím pět set metrů a přistávám v Krhové.


 Návrat na domovskou stránku