Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


  ... návrat do pořadí.


Pilot: Pecha Stanislav, 696 01 Ratíškovice, Vítězná 513
Kluzák: Quasar Flavio
Datum letu: 23.4.2005
Startovní bod: Holíč letiště
1. otočný bod: Smrdáky
2. otočný bod: Myjava letiště
Cílový bod: Holíč letiště
Ulétnutá vzdálenost: 63.2 km (plochý trojúhelník)

    Předpověď počasí na sobotu 23.4. je z hlediska létání na závěsném kluzáku příznivá. Tato informace spouští už zaběhlý mechanizmus příprav na let.

    V prvé řadě telefonuji vlekaři Zdeňkovi Bílíkovi, který mi po chvíli přemlouvání slíbí jeden vlek. Zdeňa se letos pustil do opravy domku a proto už s ním nemohu automaticky počítat při každém vhodném počasí.

    V sobotu dopoledne počasí vypadá skutečně skvěle, napadá mě udělat si výlet rogalem nad myjavské letiště, kde Štefan Sadloň často startuje se svým motorákem (závěsné létání už vzdal). SMS zprávou deklaruji návrat Holíč - Myjava a jdu na to.    Po vypnutí ve 450m se plácám v rozpadajícím se stoupáku a až po půl hodině se mi daří za Holíčem nastoupat pod základnu. Kumuly se tvoří spíše po pravé straně trasy a zavedou mě až ke Smrdákům. Odtud přeskakuji za Sobotiště nad Peckovou a zachycuji se pod zdravým kumulem. Točím a pozoruji bezmocné padáčkáře na kopci. Fouká jim zleva jihozápad.

    Dostupy jsou 2500m. Otáčím letiště Myjava a mám trochu obavy z cesty zpět. Dosud jsem letěl s mírným větrem v zádech. Kumuly se zatím ale pěkně nařádkovaly a tak let pod základnami je příjemná zábava. Nad Holíč přilétám v tisíci metrech. Vytrácím výšku a přistávám na místě startu.


 Návrat na domovskou stránku