Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


  ... návrat do pořadí.


Pilot: Štěrba Vladimír, 738 01 Frýdek Místek, Hasičská 3031
Kluzák: Moyes Litespeed
Datum letu: 7.8.2008
Startovní bod: Králova hola
1. otočný bod: - -
2. otočný bod: - -
Cílový bod: Lopej
Ulétnutá vzdálenost: 49.7 km

    Ten den se mi moc nedařilo. Do Podbrezové jsem přijel pozdě, piloti už jeli směrem na Královku. Na ubytovně jsem naštěstí zastihnul Mirku, která mi dala povolenku na výjezd a souřadnice otočných bodů. Řidiče na svoz jsem nepotřeboval, vezl jsem si ho s sebou.

    Při výjezdu na Královku se mraky válely 50 metrů nad kopcem, někdy i níže, ale po briefingu a otevření okna se někteří závodníci vrhali vstříc dlouhé trati, která měřila 95.9 km a někdy mizeli v mraku. Než jsem zadal body do GPS, byli už skoro všichni závodníci pryč. Zůstal jen Honza Matěj, který musel nakrmit svou omladinu a Jirka Brach, který ladil novou přilbu a musel dokouřit cigaretu. Domluvili se a přidala se i Broňa, že když nezávodím, tak ať jim udělám předletce.

    Za slíbené pivo jsem odstartoval. Protože jsem počítal s loukou pablbů, ani jsem nebral foťák, čeho jsem později litoval. V předpolí se mi podařilo najít stoupák, tak jsem volal Honzu, ať jde za mnou a já už postupoval dál. Asi po 10 km jsem potkával piloty, co letěli proti mně, tak jsem si říkal, jestli neletím špatně. Jenže to byli ti, co už se vraceli z prvního otočňáku.

 Briefing pod mraky

 Start


    Stoupáky byly pěkné až kolem 4m/s. U Benušky jsem se rozhodl, že nepoletím zpět na Královku, jak byla vypsaná disciplína, ale protáhnu to dál do Lopeje a pokud to půjde, tak ještě dál. Před Breznem jsem vyklesal až na 1100 m n.m., tak jsem se půl hodiny zvedal v nulkách, až to opět zabralo pod mrakem až na 5m/s do2040 m n.m., a to už mi stačilo na dokluz přes železárny do Lopeje.

    Letěl jsem kolem Hronce, kde mě ještě trochu podržely kopce. U Predajné jsem se otočil, protože dál už to padalo, tak jsem zvolil přistání kousek za Lopejí. Za chvíli se přeze mne přehnal Berťa a Jára Mašek, kteří jako jediní v ten den uletěli celou trať.

    Po přistání píšu zprávu mé ženě, kde sedím, jenže zrovna mi volá, kde jsem, že jí chtějí na přistávačce vybrat auto slovenští snědí spoluobčané. Tak ji vysvětluji, kde jsem a asi za hoďku nakládám křídlo na auto a vyrážím na snad zasloužené pivo. Pro některé to asi není velký výsledek, ale pro mne to byl krásný let, protože jsem nezávodil a měl čas se rozhlédnout i po krásných kopcích.

 Královka


 Návrat na domovskou stránku