Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


  ... návrat do pořadí.


Pilot: Kuhnová Renáta, 708 00 Ostrava, V.Nováka 541
Kluzák: SKY Paragliders Eris
Datum letu: 28.4.2008
Startovní bod: Javorový vrch
1. otočný bod: - -
2. otočný bod: - -
Cílový bod: Zádveřice-Raková u Zlína
Ulétnutá vzdálenost: 76.5 km

    Tož po závodech se moc lítat nechce, ale když se po Mistrovství Slovenska udělalo tak krásně, tak neleť. Byla neděle, my se vykopali z auta přímo na startovačku a hle. Milión známých tváří. Takhle pěkně na jaře hezké setkání. No ale dost zewlingu!

    Se Škorpim spekulujeme, kudy poletíme na ten slavný Koprník. Já mám jasno! Horama a basta. Už to tady na startu smrdí zácpou. Pár borců už poletuje a dokonce se zvedá vysoko nad kopec. Tož není na co čekat, konec zewlingu. Po pořádné snídaňo-obědě se pěkně do všeho navlečem, až si připadám jako sněhulák. Nechybí 10 kg balastu, ať je nový Erisek pěkně zatížený do těch jarních podmínek.

    Po startu se plácáme okolo kopce spolu s Radkem Večeřou a Tomem Svobodou. Šudle nudle a konečně je to tu, pořádný katapult pod mufin. No a co teď s toudle výškou? Mizíme z vosího hnízda a jedem na Morávku. Kluci okolo Prašivky, já přímo po hřebínku zadem přes přehradu na Travný. Stopa je a mraky skvělé.

    Na Lysé zase rozhazujeme nožičkami, přestože máme s Radkem fusak. Smrk nás tentokráte zklamal, nefungoval a po půlhodině plácání si to fuknem rovnou za přehradu Šanci. Tam bojujeme v psí výšce. Sotva se rozhodneme přistát na Hamrech na fotbalovém hřišti, boje byl konec, pimpirimpim a jsme opět pod mrakem.

    Cesty se rozdělují, Radek valí zpátky, já s větrem špekuluji kudy dál. Prostě horama po větru, přes Bečvy a Soláň a hraniční hřeben. No néé, za Vsetínem se setkávám se Škorpim, který to bral dneska více předem a rovinama a míří na Brumlov a Bylnici. Jelikož jsem tu poprvé a netuším, kde ten Lopeník stojí, jedu po větru. Kolem páté se to začíná rozpadat a přistávám Zlínu nadohled.    Vtom zvoní telefon od Aldy z Olomóca. Že prý, jestli jsem tu někde poblíž nepřistála. No jasan, setkáváme se v motorestu na pivku. Bratr nás odvezl do Vsetína, kde nás čekal Dusík a pak vláčkem kolejáčkem z Hranic na Moravě dom do Ostravy Poruby. Tož fajný den.


 Návrat na domovskou stránku