Chcete na tomto místě svoji reklamu ?Zábleskové zařízení
    Výklopný blesk fotoaparátu má směrné číslo 15 (při citlivosti ISO 100). To znamená, že při plně otevřené cloně objektivu (2.8) v poloze transfokátoru "wide" je maximální dosah blesku 5.5 metru, zatímco v režimu "tele" při plně otevřené cloně (3.5) logicky klesne na 4.4 metru. Zábleskovou automatiku lze ovlivnit nastavením kompenzace o +/-2EV v krocích po 1/3EV.

    Vzdálenost výbojky blesku od osy objektivu činí ve vyklopeném stavu téměř 50mm, což příznivě zvětšuje paralaxu a snižuje tak pravděpodobnost vzniku efektu červených očí. K dispozici je samozřejmě i režim rychlých předzáblesků pro zúžení zornic fotografovaných osob a tím i dalšího snížení možnosti vzniku nepříjemného jevu červených očí.


    Fotoaparát nemá k dispozici sáňky s kontakty pro zasunutí externího blesku, ten se připojuje prostřednictvím speciálního konektoru (5 pinů) na levém boku těla přístroje.

Možnosti propojení
    Kromě již zmíněného konektoru pro připojení externího systémového blesku jsou na levé boční stěně fotoaparátu pod plochým víčkem ukryty celkem 3 zdířky. Jedna slouží k připojení externího síťového napájecího adaptéru o napětí 6.5V, druhá pak umožňuje přes USB rozhraní (Storage Class) propojit fotoaparát například s počítačem nebo s tiskárnou. Třetí zdířka je výstupem video/audio signálu v normě PAL nebo NTSC (možno nastavit) a umožňuje tedy pořízené snímky zobrazovat na obrazovce TV přijímače nebo je rovnou nahrávat na videorekordér. Návrat na domovskou stránku