Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


  ... návrat do regionu.
Appietto

    Startuje se z travnatého vrcholu holého kopce nad městečko San Bastiano směrem k mořskému zálivu a stejnojmenné pláži "de Liscia".

 Startoviště

    Cesta na startoviště vede výpadovkou z města Ajaccio směrem na město Bastia. Výpadovky jsou ve skutečnosti dvě, je třeba zvolit tu kratší a současně levou z pohledu směru jízdy. Necelé 2km před spojením obou výpadovek v jedinou je nutno odbočit vlevo podle směrového ukazatele k severu na "Piana" a vyjet asi 7km vzhůru až do místa na souřadnicích N42°00.068'  E008°45.395', kde je nutné odbočit podle nenápadného směrového ukazatele "Appiettu" vpravo vzhůru do vesničky Appietto.

    Po průjezdu vesničkou silnice končí v její nejvyšší části na souřadnicích N42°00.908'  E008°45.880' u nápadného domu připomínajícího zámek či malý hrad s výraznou kruhovou věží se střílnami na cimbuří, ze kterých dokonce směrem do údolí trčí dvě děla, bezpochyby ostře nabitá. Nad zámkem je třeba zahájit asi 2km dlouhý pěší pochod s převýšením 190m horským chodníkem mezi křovinami, balvany a skalisky po jižní straně hřebene až na vrchol kopce se startovištěm.


    Přistává se na obrovské písčité pláži "de Liscia" na souřadnicích N42°02.825'  E008°44.833'. Přímá vzdálenost ze startu na přistávačku je 3km.

 Přistávačka

Podrobnější informace o možnostech létání na ostrově Korsika najdete tady.
 Mapa

 Návrat na domovskou stránku