Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


  ... návrat do regionu.
Baranovo

    Startuje se z prostorné a poměrně ploché horské louky jihovýchodně od vrcholu kopce Horný diel. Bezprostředně po startu je třeba uhnout vpravo na nafukovaný svah hřebene. Rozhodně nic pro začátečníky!

 Startoviště

    Cesta na startoviště vede odbočkou z výpadovky z Banské Bystrice na Donovaly těsně před obcí Jakub vpravo kolem Sásové podle směrovníků "Šachtička" Nemčianskou dolinou vzhůru po silnici až k horskému hotelu Šachtička. Stejně tak je možno odbočit na východním okraji Banské Bystrice směrem na vesničku Nemce a po průjezdu touto vesnicí se opět držet směrovek s názvem Šachtička až k samotnému hotelu.

    Odtud lze autem pokračovat k jihozápadu po lesní kamenité cestě (modrá turistická značka), která se pozvolna změní ve vyjeté koleje v obrovské louce. Tato cesta končí na startovišti Baranovo Zadky. Dalších asi 5 minut po cestičce lesem k jihovýchodu po hřebenu je třeba překonat pěšky.

    Přistávat je možno na louce vpravo pod startovištěm u motorestu na souřadnicích N48°46.790' E19°07.264'. Pozor na vysoké napětí na okraji louky !

 Přistávačka u motorestu

    Další možností přistání jsou prostorné louky severně od panelákové části Banské Bystrice s názvem Sásová na souřadnicích N48°46.269' E19°10.283'.

Další užitečné informace o možnostech létání v této oblasti najdete zde.

 Mapa

 Návrat na domovskou stránku