Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


  ... návrat do regionu.
Beachy Head

    Startuje se z prostorné louky směrem nad moře hned vedle velké restaurace a příjezdové silnice s parkovištěm. Jedná se o oblíbené výletní místo.

 Startoviště

    Cesta ke startovišti vede výpadovkou z Brightonu na východ přes vesničky Newhaven, Seaford a East Dean směrem na Eastbourne. Těsně před sjezdem do údolí městečka Eastbourne je třeba odbočit podle směrového ukazatele vpravo k pobřeží a na další křižovatce zahnout opět doprava. Směrové ukazatele s nápisem "Beachy Head" jsou dostatečně výrazné.

    Ujetá vzdálenost z Brightonu k odbočce dělá něco málo přes 30km a po odbočení už pak zbývá ujet necelé 3km. Až k odbočce lze dojet i městskou hromadnou dopravou, dál už ale téměr po rovině po svých (kromě neděle).

 Přistávačka

    Přistává se přímo pod startovištěm na obrovské zvlněné louce, která se svažuje k moři. Přistát je ale možno i za startovištěm v okolí velké restaurace a silnice a nebo přímo na startovišti. Při jižním směru větru se dá svahovat celý pobřežní útes, který se táhne v délce mnoha kilometrů směrem na západ.

 Mapa

 Návrat na domovskou stránku