Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


  ... návrat do regionu.
Čierťaž

    Startuje se ze tří ramp těsně pod vrcholem kopce Čierťaž a přímá vzdálenost ze startu na přistání je přibližně 4km. Autem je možno dojet přímo až k rampám.

 Startoviště

    Cesta na startoviště vede odbočkou ze silnice spojující Banskou Bystricu a Brezno směrem na vesnici Dubová. Při průjedu touto vesnicí je třeba odbočit podle ukazatele s nápisem "Petrochema Dubová" a po překonání druhého železničního přejezdu pokračovat rovně za vesnici po úzké asfaltové silnici serpentinami vzhůru lesem. Tato silnice se postupně změní na lesní kamenitou cestu.

    Cestou je možno znejistět na třech rozcestích. Vždy však stačí vybrat levou ze dvou nabízejících se možností a nelze zabloudit. Ve vrcholové partii je část cesty dokonce značena modrou turistickou značkou. Rampy se nacházejí vpravo od cesty.

    Přistává se na velké louce mezi řekou a silnicí u vesnice Predajná na souřadnicích N48°48.379' E19°27.670'. Louka se nachází na dohled od odbočky z hlavní silnice na vesnice Dubová a Predajná a výborným orientačním bodem je vysoký komín v Dubové západně od louky.

 Přistávačka


 Mapa

 Návrat na domovskou stránku