Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


  ... návrat do regionu.
Krvavec - Gospinca

    Startuje se z prostorné horské louky nad přestupní stanicí několika lanovek pod hotelem "Dom na Krvavcu".

 Startoviště

    Ke startovišti se odbočuje ze silnice spojující města Kamnik a Kranj (asi 20km severně od Ljubljany). Ve vesničce Sp.Brnik je třeba odbočit na Cerklje a po průjezdu vesnicí Cerklje pokračovat do vesničky Grad na úpatí hor. Téměř na konci vesničky Grad se po pravé straně míjí velká pizzerie "Tonač", kterou zná každý místní pilot. Sotva 200 metrů nad pizzerií následuje výrazně označená odbočka vpravo vzhůru na Ambrož a po ujetí dalších 8.5km asfaltová silnice končí blízko parkoviště u hotelu "Pri Florjanu" a nižšího startoviště s názvem Krvavec - Ambrož.

    Dál pokračuje už podstatně horší šotolinová cesta vzhůru lesem. Po ujetí celkové vzdálenosti 15km od pizzerie "Tonač" (tedy 6.5km od nižšího startoviště) je vhodné auto zaparkovat u přestupní stanice lanovek s názvem "Gospinca" a pěšky si po louce vyšlápnou dle libosti 50 až 100 metrů nad stanici na startoviště směrem pod hotel "Dom na Krvavcu".


    Přistává se na udržované a úplně rovné louce s větrnými rukávy na jihovýchodním okraji vesničky Grad, přibližně 400m směrem na JV od pizzerie "Tonač".

 Přistávačka


 Mapa

 Návrat na domovskou stránku