Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


  ... návrat do regionu.
Les Marceaux

    Terén leží přibližně 70 km po silnici, směrem na sever od Laragne a je dobrou alternativou pro start z Les Espranons, zejména v případě silnějšího větru severních směrů.

    Z Lararagne je potřeba jet směrem na sever po silnici N75 na Serres a průsmyk Col de la Croix Haute. Po sjezdu z průsmyku je potřeba odbočit vpravo na silnici D66, prokličkovat městečkem Lalley a po několika kilometrech znovu odbočit vpravo na silnici D216, po které je možno dojet až do Les Marceaux. Jedná se o malou vesničku na úpatí hor přímo pod startovištěm, které je odtud, stejně jako z dálky dobře vidět. Ještě před výjezdem je dobré prohodit pár slov s místními z klubu na přistávačce. Místní terény mají své zvláštnosti, z nichž jednou je poplatek vybíraný za přistání do zemědělské kultury (oblilí, kukuřice) v okolí přistávačky, takže zejména pro piloty ZK se vyplatí dělat rozpočet na přistání velmi pečlivě, protože přistávačka není nijak velká.

 Startoviště

    Cesta na startoviště vede z malého kamenitého parkoviště po levé straně silnice za vesnicí Les Marceaux vzhůru po kamenité silnici serpentinami až k závoře s malou odstavnou plochou. Přibližně 50m za závorou se nachází rozměrné, velmi kvalitně upravené startoviště dost široké pro start dvou kluzáků vedle sebe.

 Startoviště z dálky

    Přistává se na poměrně malé louce přímo pod startovištěm, která zároveň slouží jako cvičná plocha pro žáky PG. Vzhledem k podmínkám na přistání je však pro piloty ZK rozumné uvažovat o přistání na jinou, rozměrnější plochu, kterých je dále v údolí dostatek. Je však potřeba být ohleduplný k místním zemědělcům a využívat pouze plochy, kde přistáním neponičí zemědělské plodiny. Místní zemědělci to z pochopitelných důvodů nemají rádi.

 Přistávačka


 Celkový pohled na terén Les Marceaux

 Mapa

 Návrat na domovskou stránku