Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


  ... návrat do regionu.
Martinské hole (Velká lúka)

    Přesný název startoviště je Velká lúka. Startuje se z obrovské, ale ne příliš strmé horské louky, po jejíž pravé straně vedou lana lyžařských vleků.

 Startoviště Velká lúka

    Cesta ke startovišti vede přes Vrútky, kde je třeba odbočit nahoru ke kempu Turiec. Necelý kilometr za kempem se pak odbočkou vpravo po serpentinách dojede po 10 kilometrech do sportovního střediska, tvořeného horskými chatami a parkovištěm. Na start je možno dojít z tohoto místa podél lyžařských vleků směrem vzhůru. Druhou možností pro odvážnější a movitější piloty (zejména závěsných kluzáků) je porušení zákazu vjezdu a pokračování vzhůru necelé 2 kilometry až k vysílači na vrcholu. Startoviště se nachází asi 200 metrů na východ od vysílače, u horních stanic lyžařských vleků.

    Přistává se na poměrně prostorné louce na souřadnicích N49°06.459' E18°54.194' asi 200 metrů od kempu Turiec, přímo u místního hřbitova. Kolik pilotů je zde již pochováno se bohužel nepodařilo zjistit.


 Přistávačka u kempu Turiec


    Přistávačku je vhodné ještě před výjezdem nahoru pozorně obhlédnout, ze dvou stran je totiž dokonale obehnána spoustou drátů všech různých napětí, stačí si vybrat.

    Vzdálenost ze startu na přistání je 6 kilometrů a nejvyšší sloupy s dráty toho nejvyššího napětí jsou jako z udělání právě na straně příletu.

Chcete se podívat na záběr z živé kamery ?

 Mapa

 Návrat na domovskou stránku