Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


  ... návrat do regionu.
Melchboden

    Startuje se z kamenité louky poblíž parkoviště, a to podle směru větru buď vlevo pod silnicí nebo vpravo nad silnicí. Levé startoviště se ještě dělí na dva starty. Paraglidisté používají startoviště pod silnicí vlevo od parkoviště, zatímco rogalisté startují nad silnicí vlevo od parkoviště.

 Startoviště vlevo

 Startoviště vpravo

    Cesta ke startovištím vede z městečka Hippach směrem na sever odbočkou na konci městečka vlevo vzhůru serpentinami na Zillertaler Höhenstrase. Parkoviště se nachází vlevo od silnice ze směru příjezdu pod vrcholem Arbiskopf. Přímo na parkovišti stojí kiosek s občerstvením, ve kterém je třeba zaplatit poplatek za užívaní startovišť a přistávaček ve výši 40 šilinků na den. Tento poplatek je společný i pro nižší startoviště Schwendberg.

    Dalším povinným poplatkem je mýtné, které se vybírá u závory asi 3km před příjezdem na parkoviště a činí pouhých 35 šilinků na jedno osobní auto, ovšem jenom v případě, že nezapomenete zdůraznit, že hodláte létat. Pro pozemské červy je poplatek mnohem vyšší !


    Přistává se na louce na levém břehu řeky Ziller jižně od městečka Schwendau asi 600 metrů směrem na JV od dolní stanice lanovky Hoarbergbahn na souřadnicích N47°11.281' E11°51.882'.

 Přistávačka


 Mapa

 Návrat na domovskou stránku