Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


  ... návrat do regionu.
Newhaven

    Startuje se z prostorné louky nad útesem směrem nad moře hned u vysílače a strážní věže s malým, otáčejícím se radiolokátorem. V blízkosti stožáru je možno vybrat z několika možných startovišť podle aktuálního směru větru. Toto místo je palebným postavením dělostřeleckých baterií, které měly během druhé světové války za úkol bránit jižní pobřeží Anglie. Pozor - vysílače jsou v Newhaven hned dva, ten vyšší a nápadnější je v tomto případě klamný cíl.

 Startoviště

    Cesta na startoviště vede výpadovkou z centra Brightonu na východ na Newhaven. V městečku Newhaven je třeba pokračovat po South Road směrem k pobřeží.

    Je to slepá ulice, která končí přímo u přistávačky na pobřeží. Při cestě na startoviště je třeba nejprve minout po levé straně přístav, po pravé straně pak velké fotbalové hřiště a hned za ním pak ze South Road odbočit vpravo nahoru na Newhaven Fort a po ujetí asi 200 metrů nechat auto na parkovišti. Zbývá ujít asi 200m směrem vzhůru ke stožáru vysílače. Ujetá vzdálenost z centra Brightonu činí přibližně 15 km.

 Přistávačka

    Přistává se přímo pod startovištěm na velké pláži. Do Newhaven lze pohodlně dojet i městskou hromadnou dopravou, a to kterýkoliv den.

 Mapa

 Návrat na domovskou stránku