Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


  ... návrat do regionu.
Pržinovac

    Startuje se z velké kamenité louky nad hranou horského masívu Biokovo.

 Startoviště

    Celou cestu nahoru se jede po dobrém asfaltu a pěšky se jde jenom asi 20-30 minut do mírného kopečka. Na výpadovce z města Makarská směrem na Dubrovník se dáte doleva směrem k horám. Je tam ukazatel na Vrgorac. Pár kilometrů za horní částí vesnice Tučepi odbočíte doleva do národního parku Biokovo. Je tam několik ukazatelů, mimo jiné Svaty Jur 1768m. Hned za odbočkou je závora, kterou vám zvedne hlídač po zaplacení mýtného 15Kun (asi 75Kč). Pokračujte dál a po nějaké době dojedete ke křižovatce s cedulí Vosač. Za bránou je to to jediná asfaltová odbočka doleva. Dejte se po ní a po chvilce dojedete k chatě Vosač. Dál se jde pěšky. Sejděte po schodech dolů a pokračujte po značené pěšině směr Makarská. Chorvatské značení tvoří červenobílé čáry nebo červené kolečko s bílým puntíkem. V sedle s vybetonovanou vyhlídkou na moře se dejte doleva po nevýrazné, ale značené cestě. Ta prochází přes malý les a po 900 metrech vás dovede ke startu. Celou dobu se jde přibližně na jihovýchod, moře je po pravé straně za hřebínkem. V závěru musíte sejít kousek dolů, mimo značku.


    Přistává se 4km SZ za Makarskou na pláži Ramova na souřadnicích N43°18.839' E16°59.787'. Cestu k přistávačce najdete snadno. Za Makarskou směrem na Split je sto metrů za čerpací stanicí křižovatka. Doprava nahoru se jede na start Veliko Brdo a doleva na přistávačku.

    Sjeďte dolů až skoro k moři a odbočte na polní cestu vpravo. Na konci cesty je louka, na které se přistává. Je tu sice pěší zóna, ale aut tu jezdí plno. Jak v tomto směru funguje místní velmi aktivní policie nevíme. Přistávací plocha je označena rukávem a cedulí. Je to louka bez kamení přímo u pláže, která je od magistrály vzdálená 1500m. Na okraji pláže je veliký nápis FKK, což je místní označení pro nudistickou pláž, takže před přistáním je nutné dle dobrých mravů odhodit veškerý oděv ...

 Přistávačka na pláži


    Druhou možností je přistání na hřišti v Tučepi. POZOR - na hřišti v Makarské se přistávat nesmí! Přistát lze jen na těchto dvou místech, jiné tu prostě a jednoduše nejsou a proto si je velmi pozorně prohlédněte.

 Přistávačka na hřišti

Další užitečné informace o této oblasti najdete v článku Létání na Makarské riviéře.

Pozor - na mapě není sever nahoře, ale vpravo nahoře !

 Mapa

 Návrat na domovskou stránku