Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


  ... návrat do regionu.
Radhošť

    Startuje se z horské louky s ne příliš velkým sklonem necelých 50 metrů JV od chaty na vrcholu Radhoště. Kolem startoviště jsou roztroušeny stromy a keře.

 Startoviště na Radhošti

    Nejméně namáhavý přístup ke startovišti je z Pusteven po modré turistické značce po hřebeni (asi 3.5km). Na Pustevny je možno vyjet po silnici z jižní strany z vesnice Prostřední Bečva nebo sedačkovou lanovkou ze severní strany z Ráztoky na okraji Trojanovic. Druhou možností je z Rožnova vyjet po silnici až k chatě "Mír" a podniknout výšlap přes hřeben Černé hory po červené turistické značce (asi 3,5km). Třetí možností je cesta po modré ze sedla Pindula (asi 6km).

    Přistává se na lukách na jihozápadním úpatí Černé hory blízko kempu "Rožnov" a hotelu "Eroplán" na souřadnicích N49°28.204' E018°10.032' (kurz 242°). Pozor na několikeré elektrické vedení v okolí přistávačky, zejména na vysoké napětí z příletové strany. Přistávačku není ze startoviště vidět a vodorovná vzdálenost ze startu činí 4.8km. Druhou možností je přistání na velkém golfovém hřišti na jižním úpatí Černé hory v téměř pravoúhlém ohybu silnice z Rožnova směrem na Dolní Bečvu a Bumbálku na souřadnicích N49°28.033' E018°10.469' (kurz 236°). Přistávačku opět není ze startoviště vidět a vodorovná vzdálenost ze startu je v tomto případě 4.4km.

    Pozemek tamnějšímu soukromému golfovému klubu nepatří, mají ho pouze pronajatý od obce na dobu 50 let. To jen pro případ napadení golfovými holemi.

 Přistávačka u kempu Rožnov

 Přistávačka na golfovém hřišti

    Radhošť není terénem pro začátečníky, na druhé straně je ale pro beskydského pilota s těžkými abstinenčními příznaky ideálním místem pro zimní slety za jižních inverzních situací.


 Mapa

 Návrat na domovskou stránku