Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


  ... návrat do regionu.
Vidče

    Startuje se z velké louky (pastviny), která je uprostřed posazeným lesíkem rozdělena na dvě části. Jedna část je použitelná při spíše JV směru proudění, druhá zase při JZ směru. Při jižním větru pak obě dvě.

    Silné jižní proudění ovšem rozhodně nelze doporučit. Za hřebenem před startovištěm, který sahá do větší výšky než startoviště samotné, se vytváří nepříjemná turbulence a silný jižní vítr se na startovišti mění v nárazový.

 Startoviště

    Ke startovišti je třeba odbočit ze silnice, která spojuje Valašské Meziříčí a Rožnov pod Radhoštěm podle směrového ukazatele směrem na Střítež. Tato odbočka se nachází mezi obcemi Zašová a Zubří. Po průjezdu vesnicí Střítež je třeba pokračovat asi 3km až do vesnice Vidče.

    Po odbočení těsně za hospodou U Hanáčků doleva následuje po 20 metrech rozcestí. Levou odbočkou na tomto rozcestí je možno se dostat po postupně se zhoršující polní cestě vzhůru na hřeben a po odbočení vpravo tak dorazit nad startoviště. Na plochu pod startovištěm je třeba odbočit nikoliv hned za hospodou, ale pokračovat obcí ještě 300 metrů (100m za poštou), a pak teprve odbočit z hlavní vlevo. Po necelých 100 metrech cesta končí na louce pod startovištěm mezi kravínem a fotbalovým hřištěm.

    Přistává se na zvlněné dolní části louky pod lesíkem.

 Přistávačka

    Celá louka je vlastně pastvinou pro dobytek, což znamená kromě občasného výskytu zvířat také natažené elektrické ohradníky.


 Mapa

 Návrat na domovskou stránku