Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


  ... návrat do regionu.
Vrchy

    Startuje se z prostorné a strmé louky do průseku mezi vysokými stromy. Směr větru je tedy poměrně kritický, lepší je bezvětří.

 Startoviště a přistávačka

    Startoviště se nachází nad obcí Střítež nad Ludinou. Do obce je možno odbočit z hlavního tahu v Hranicích na Moravě nebo v Bělotíně. V obou případech je vzdálenost do obce 5km. Necelých 100 metrů za cedulí, označující začátek obce Střítež n.L. ze směru od Bělotína je třeba odbočit kolmo vpravo. Po ujetí přibližně 300 metrů následuje nenápadná odbočka opět vpravo. Pokud uvidíte po pravé straně prodejnu se smíšeným zbožím, pak jste tuto nenápadnou odbočku asi o 30 metrů přejeli.

    Po správném odbočení začíná cesta strmě stoupat vzhůru a mění se na lesní cestu. Po několika serpentinách je třeba na rozcestí tvaru písmene "T" odbočit vlevo a po dalších asi 150 metrech se otevře výhled vlevo na velkou louku se startovištěm.

 Přistávačka

    Přistání je poměrně problematické, obzvláště pro křídla s dobrou klouzavostí. Louka totiž prudce klesá téměř až do vesnice a přistávací rovinka je docela krátká. Často nezbývá, než nad přistávačkou otočit vlevo a přistávat do mírného kopce na boční vítr. Díky velmi strmému svahu je zde nejvhodnější velmi slabý vítr nebo raději bezvětří. Pro rogalistu ovšem značně sebevražedný terén.


 Mapa

 Návrat na domovskou stránku