Chcete na tomto místě svoji reklamu ?



Australian Bright Open 2001

Michal Orolin & Standa Hlavinka
Tato reportáž vznikla díky Michalovi Orolinovi a firmě TECH-MONT helicopter company s.r.o. se sídlem v Popradu.

Sobota 20.1.2001
    Dnes se letělo 1. kolo závodu Australian Bright Open. Do závodu se přihlásilo celkem asi 80 závodníků z Austrálie, Norska, Švédska, Velké Británie, Polska, České republiky a Slovenské republiky.

    Jak už to bývá zvykem, počasí bylo super až do prvního dne závodu. Výška základen se pohybovala kolem 2700 metrů a stoupáky byly silnější než 5m/s. Prvním dnem závodu se naše oblast dostala na rozhraní tlakové výše a níže, takže začalo velice slušně foukat. Pořadatelé vypsali trať o délce 48.9km, která vedla přes 3 otočné body. Dostupy dnes byly už jen 2000m n.m. a ani rozbitá stoupání neměla rychlost přes 5m/s.

    Jako první doletěl do cíle Juraj Kleja, ale kupodivu nevyhrál. To bylo největší překvapení závodu. Teprve dodatečně jsme se dozvěděli, že vypsaná disciplína nebyla "Race to goal," ale "Speed run," což jsme nevěděli a proto taky jsme startovali mezi prvními.

    Pro vyhodnocení ulétnuté tratě se používá výhradně GPS. Není třeba fotografovat. Pokud někdo GPS nemá, ani sebelepší fotka mu nepomůže. S přístrojem GPS není třeba vůbec prolétnout fotosektor, stačí "zamarkovat" libovolný bod v okruhu 400 metrů kolem otočného bodu a pokračovat na další otočňák. Totéž platí u příletu k cíli.

    Páska nemusí být vůbec dosažena, stačí vlétnout do kruhu s poloměrem 400 metrů a středem v cíli. Jestliže GPS zaznamená alespoň 2 body v intervalu 30 sekund v tomto kruhu, je cíl dosažen a cílový čas je aritmetický průměr těch dvou bodů. No prostě zmatek a hrůza.

 Bez komentáře

    V celkovém pořadí je zatím Juraj Kleja na 2. místě, na 10. místě Tomáš Brauner, 17. místo mám já (Michal Orolin) a někde kolem 80. místa je Marcel Konečný.


pokračování článku

 Návrat na domovskou stránku