Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


  ... návrat do rubriky.
Jak nám dupou králíci v roce 1999

Standa Hlavinka

    "Tý vole, oni si ti piloti snad chodí ty naše stránky číst nebo co ...?!" ozývaly se loni touhle dobou v naší redakci překvapivé výkřiky při pohledu na vyhodnocení statistiky návštěvnosti za měsíc listopad 1998, tedy za první měsíc ostrého provozu SkyFly serveru. Byli jsme tehdy nadšením bez sebe, špunty lítaly z lahví ven a hrubo vína sa tehdy potáhlo.
 Od 1. listopadu 1998

    SkyFly server neměl 26 rubrik jako dnes, ale jenom 15, o zveřejňování podrobných testů leteckých přístrojů v rubrice "Přístroje" jsme teprve vzdáleně uvažovali a že se na serveru objeví rubriky s názvy "Vtipy", "Dotazy", "Seznámení" nebo dokonce "Časopisy o létání" jsme neměli ani páru. A že nám postupně začnou chodit žádosti ze zahraničí o zařazení různých leteckých serverů do naší rubriky "Odkazy" nemohlo tehdy nikoho z nás ani ve snu napadnout.

    Tehdejší návštěvnost se s dnešní nedala vůbec srovnávat, ale přesto nás všechny uváděla do stavu euforického nadšení. A kdyby nám tehdy někdo tvrdil, že během příštího roku 1999 pozře rozrůstající se SkyFly obluda svojí nenasytnou tlamou nejenom nezanedbatelnou část zisků naší firmy ACS experts group s.r.o., ale i kompletně některé z nás, včetně mrzuté ztráty kontaktů s některými přáteli a to i těmi nejbližšími, jistě bychom se mu všichni vysmáli.

    Předpokládaný prudký nárůst návštěvnosti po odvysílání pořadu České televize s názvem Zavináč, do kterého jsme byli pozváni na konci srpna 1999, se kupodivu konal pouze následující den po vysílání.

    Linky k serveru byly v pondělí totálně ucpané a znovu jsme se hmatatelně přesvědčili, jakou obrovskou silou nad dnešním rádoby civilizovaným člověkem masmédia vládnou, a to jak v dobrém, tak i ve špatném slova smyslu. My jsme se pochopitelně považovali za ten lepší případ. Další dny se však všechno vrátilo do normálních kolejí a ani na přiloženém grafu vývoje návštěvnosti není patrný žádný výrazný výkyv. Roztěkaná pozornost náhodných návštěvníků pravděpodobně odtěkala zase někam jinam.

    Soutěž "Moravský demižón" včetně jejího závěrečného vyhlášení proběhla nad očekávání skvěle (i když některým bylo fakt dost špatně) a jenom potvrdila to, co jsme si stejně už dávno mysleli. Že totiž piloti jsou svojí mentalitou a duchem především sportovci, kterým smysl pro fair-play a čestné zápolení nejsou vůbec cizí a už se tedy těšíme na Moravský demižón 2000, samozřejmě i včetně jeho obsahu.

    A co že děláme zrovna teď v čase vánočním? Kromě obvyklých příprav na zimní spánek pracujeme na on-line rubrice s názvem "Diskuze", která nejenom že umožní podobně jako rubrika "Vzkazy" rychlé vyměňování názorů s možností odesílání pošty přímo autorům jednotlivých textových příspěvků, navíc nezávisle ve všech šesti kategoriích, ale která se také vlastně na nějakou dobu stane rubrikou co do počtu lichou a uvolní tak na domovské stránce na nějaký čas znovu prostor pro tolik postrádanou rubriku "Ve 22:00", ve které se podle ohlasů návštěvníků kupodivu mnoha zvědavcům zatím vůbec nepodařilo proniknout k jádru věci.

    Takže si užijte hezké Vánoce, obdarujte každého, kdo si to zaslouží a o Silvestru před půlnocí svoje počítače raději vypněte. Po novoročním vystřízlivění už můžete pomalu začít kontrolovat a připravovat svoje létací nádobíčko. Myslete na to, že za nějaké 3 měsíce už zase vypukne nová sezóna!

    Budeme moc rádi, když nám zachováte i v nadcházejícím roce 2000 stejnou přízeň, jako v roce uplynulém a jak říkává na závěr svých vystoupení s potutelným úsměvem muzikant Vlasta Redl - "Mějte se pěkně a neserte nás!"


 Vývoj návštěvnosti SkyFly serveru od jeho vzniku


 Návrat na domovskou stránku