Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


  ... návrat do rubriky.


Lety na lyžích s rogalem

Tomáš Fussganger
 

    Na Straníku u Žiliny proběhla v sobotu 4.2.2006 recesistická soutěž nejen pro lešenáře "V LETECH NA LYŽÍCH S ROGALEM", která se později zvrhla na spíše "JEN AŤ LETÍM". A jak dopadla? Jen posuďte sami podle pár fotek.

    Vše začalo nápadem, že začátkem února už bude hodně lidí ochotno udělat cokoliv jen pro to, aby si sáhli na nějaké to Sportovně Létajicí Zařízení. Účast sice nebyla jako na Straník Cupu, ale cca dvacet zúčastněných ze všech odborností (ZK, MZK, PK, MPK) bylo dostatečnou zárukou na dostatečně ulítlou akci. Jako lešenář z přesvědčení si samolibě poznamenám, že nás lešenářů bylo nejvíc. A pak že jsme BRONTOSAUŘI, druh který už mimo pár prehistorických exemplářů snad vyhynul. Omyl. V ŠarkanKlubu Žilina je náš věkový průměr z osmi aktivních členu 24 roků. Tak pozor, populace lešenářů zvolna stoupá, ale fakt pomaličku. A to ještě, když přežije výcvik a odolá vábení hadrníků naše jediná naděje z řad něžného pohlaví, odhodlaná a tvrdohlavá Irča Vězdová, tak ještě hadrníci uvidíte...!

 Vítěz soutěže o nejkrásnější tlamu aneb Martin Pindur v akci


    Ráno v sobotu jsme postavili Zástranského mamuta přímo naproti kostelu, vyznačili startovní okna a zakopali láhev rumu na doskočišti, spíše ale dopadišti, vytyčili kritický bod můstku a udělali kalibrační zálet. Vše se později ukázalo jako zbytečné, protože každý, kdo přepsal rekordní zápis, vykopal láhev rumu, všichni pro zahřátí ochutnali a láhev opět zakopali na místo nejzaššího dopadu. Vše bylo O.K. až do letu naší mediální hvězdy z TV JOJ, Petera Škuty, který se svojí váhou necelých 50kg i s postrojem a přilbou opravdu ODLETĚL až skoro ke kostelu, cca 300m.


 Peter Škuta - mediální hvězda a nejlepší letec

 Maska

 Náčelník za letu

 Za odrazovou hranou

    Pak komise zůčastněných letců rozhodla, že láhev vykopeme, vypijeme, prostě zlikvidujeme před příchodem našeho Škuťáka se slovy: "Kdo by chodil chlastat až ke kostelu." No a stalo se. Tímto výkonem prakticky skončila celá soutěž, bo už nebyla motivace.

    Dále se už lítalo s lyžemi i bez nich v pořadí, kdo se chopil křídla, ten letěl. Vítaným spestřením byla účast Martina Pindura, který vyhrál disciplínu o nejkasnější TLAMU i s fotodokumentací. Škola která ho vycvičila, zaslouží metál. Kdybych tak přistál já, tak bych už měnil trapézky. Ale Pinďour nenabral sníh ani do kýlu a vše uřídil na svém bříšku až do úplného zastavení.

    A co naše vycházející hvězda ženského závésného létání, Irena Vězdová? Instruktoři z Moravy i Slovenska se předhánějí v nabídkách na bezplatný výcvik s množstvím výhod na úplně všechno. Technika slečny pilotky má ještě malinké trhlinky, ale její odhodlanost, tvrdohlavost, vyrtvalost a hlavně ODOLNOST je zárukou, že snad jednou bude opět létat s lešením i ženská. Však posuďte sami podle fotek.

 Irča na startu

    No a perličky? Náčelník trefil při rozjezdu místem mezi pravou a levou nohou vytyčení mamuta (lyžařská hůlka), což mělo za následek návrh na změnu názvu z "LETU NA LYŽÍCH S ROGALEM" na "ZVONKY ŠTĚSTÍ". V podstatě si nikdo neublížil a všechno se vypilo, proběhl let masek. Vyhráli všichni, ale morální vítězka byla jednoznačně Irča Vězdová. No a zbytek akce skončil ve večerních hodinách v hangáru na Straníku.

    A co dodat na závěr? Už se tešíme na normální lítání a možná na další ročník LETU. Další akce, snad první letová na Straníku, je Otevírání nebe v termínu 24.-27.3.2006. Tak ahoj v březnu na Straníku.


 Návrat na domovskou stránku