Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


  ... návrat do rubriky.
 1  2  3  4  5  6  7 
 

 English versionParagliding Cup Straník 2005

Standa Hlavinka
    Zatímco varhany v kostele pod Straníkem bouří a vesničané zakončují svoji sobotní podvečerní mši, v hangáru nahoře na Straníku začíná být před velkoplošným projekčním plátnem nouze o židličky. Hokejový zápas mezi českými a slovenskými hokejisty právě začíná.

    "Teraz to príde!" houževnatě fandí většinová slovenská část osazenstva hangáru, ale přichází naopak pět gólů do slovenské sítě oproti jedinému do české branky.

 U vchodu do kostela

 V novém baru na Straníku

    Na rozdíl od loňského ročníku závodu se v dnešním slunečném odpoledni přece jen létalo, i když po nočním přechodu fronty se ve vlhkém vzduchu tvořily základny sotva 500 metrů nad vrcholem Straníku. Podle předpovědi počasí se ale od západu rychle blíží další fronta, takže je docela možné, že zítřejší první briefing závodu bude probíhat za deště uvnitř hangáru a o židličky bude opět nouze. Ale stejky a klobásy se dají konzumovat i ve stoje, o čepovaném pivu nemluvě. A důležitý hokejový zápas začíná zase v osm.

Neděle 8.5.2005
    Jenom doutnající ohniště vedle hangáru, plná sklenice okurek a prázdná láhev od Müller Thurgau připomínají po ránu včerejší noc. Obloha je souvisle zatažená, ale neprší. U registračního stolku Michala Orolina se nikdo netlačí. Není divu, drobné sněžení zvolna přechází v trvalé a teplota se pohybuje jen několik stupňů nad nulou.

 Psí počasí

 Renáta Kuhnová a Hanka Matyásková, obě s novými, prudkými účesy

    V poledne je tedy dnešek vyhlášen nesoutěžním dnem a celkem 80 zaregistrovaných pilotů se opět sejde na briefingu zítra v 11 hodin.

    "Na Slovensku zakázali hrať volejbal, vraj nikto nechce byť smečiarom," dává k lepšímu kterýsi z pilotů a po vyhraném odpoledním zápasu slovenských hokejistů proti Švýcarům se schyluje k dramatickému střetnutí Čechů proti Rusům. Dobrá židle a dostatek vhodných tekutin je momentálně to nejdůležitější. Mimochodem, nikdy bych nevěřil, že kombinace moravského Vavřineckého s domácím slovenským štrůdlem může být tak znamenitá.


pokračování článku

 Návrat na domovskou stránku