... návrat do rubriky.

Mistrovství světa 2007 v motorovém paraglidingu

Martin Mareček

Česká reprezentace

5. mistrovství světa v motorovém paraglidingu, které bylo čínskou vládou zařazeno mezi deset nejvýznamnějších předolympijských akcí, skončilo v čínském ChanPingu v neděli 9. září. Čeští reprezentanti přivážejí tři medaile.

Mistrovství světa se zúčastnilo 110 soutěžících z 18 zemí. Na místě byla i desetičlenná výprava České republiky. Během šesti dnů odlétali soutěžící za velice příznivého počasí devět soutěžních úloh.

Čeští mistři Evropy z roku 2006 vybojovali stříbrné medaile v týmovém hodnocení kategorie motorových tříkolek, ve stejné kategorii získala Michaela Machartová individuální bronz. Zde je třeba zmínit, že soutěže v motorovém paraglidingu se nečlení na mužskou a ženskou kategorii. Stříbrné medaile vybojovali Jiří Šrámek a Antonín Kulíšek v kategorii dvoumístných motorových tříkolek.

Mistry světa v nejlépe obsazené kategorii tzv. motorových krosen, kdy pilot startuje z nohou s pohonnou jednotkou připevněnou na zádech, se stali Francouzi, druzí skončili Britové a třetí Španělé. Česká reprezentace skončila těsně pod stupni vítězů na čtvrtém místě. Individuální kovy si rozdělili v jednomístné kategorii Morilas (Španělsko), Carnet (Velká Británie) a Rouanet (Francie). Nejlepším z Čechů v této kategorii byl František Salava na 8. místě. Ve dvoumístných krosnách dominovali Litevci Smarlovskis / Smarlovskis.

Polská tříkolka

V kategorii tříkolek - kdy je padákový kluzák připevněn k podvozku s pohonnou jednotkou byli nejlepší Španělé před Čechy a Poláky. Mistrem světa v jednomístné kategorii se stal Crespo-Valdez ze Španělska, stříbrný skončil Polák Kudaszewicz a bronzovou medaili vybojovala Michaela Machartová z České republiky. Pátý byl ještě Petr Matoušek. Mistry světa mezi dvoumístnými tříkolkáři jsou Španělé Muelas s Moralesem, stříbro do Čech vezou Jiří Šrámek s Antonínem Kulíškem a bronz vybojovali Stern a Herbig z Rakouska.

Zajímají vás celkové výsledky tohoto závodu ?