Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


  ... návrat do rubriky.


Náš oslavenec

Josef Frídl
 

    Nedávno se dožil sedmdesáti let jeden z dosud žijících paragánů, náš "Svaťa Valda" ze Suchohrdel u Znojma. Byl dlouholetým členem aeroklubu Znojmo a později Břeclav. Je pamětníkem prvních poválečných seskoků v Ostravě pod vedením instruktora Ládi Jelínka. Pamatuje dobu centrální balírny v Bratislavě, kdy se padáky PD 47 vozily na jednotlivé provozy. Kdo měl tři seskoky za rok, to byl někdo. Poslední seskok provedl v Břeclavi přesně na svoje padesátiny a společně v jedné výsadce se svými syny Lubošem a Svatikem. Vše na PTCH-C. Celkem jich má okolo 270. Vychoval jako instruktor stovky mladých parašutistů a přivedl k prvnímu seskoku mnoho a mnoho základního výcviku.

    Pod jeho vedením vyrostli takoví parašutisté jako Luboš Hlaváček, Jirka Kuriál - bývalí členové ASD Dukla Prostějov nebo Míla Štaudová - juniorská mistryně ČSSR z roku 1975. Jeho bývalý kádr se doposud schází každoročně na jeho chalupě a všichni se setkávají na oslavách kulatých výročí.

    Svatiku, do dalších let Ti přejeme všechno nej a nejenom my, co se potkáváme každoročně, ale i ti, se kterými jsi spolupracoval za své aktivní činnost v Aeroklubech Kunovice, Vyškov, Jihlava,Prostějov, Kyjov, Brno, Holešov atd. Tvoji: Bob Frídl, M. Štaudová, Schořák, F.Pěček, L.Zacpal, Trkanka, Koláček, Kurial, Hlaváček, Tuša, M.Kunková atd., atd. Oni vědí. Návrat na domovskou stránku