Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


  ... návrat do rubriky.
 1  2  3  4  5  6  7  8 
 

 English versionPWC 2005 - Portugalsko

Standa Hlavinka & Dagmar Dvorská Digifly VL100 Flyer

Sobota 6.8.2005
    Stejně jako při předchozím závodě PWC v Itálii panuje i v Portugalsku na úpatí pohoří Serra de Estrela, zhruba 300km od hlavního města Lisabonu vedro k zadušení. Ani výjezd na startoviště k tréninkovým letům ale nepřináší kupodivu žádné snížení teploty, spíše naopak. Navíc všude přítomný prach proniká i těmi nejmenšími štěrbinami úplně všude. Zlatý český sychravý podzim.

    Zatímco pár desítek pilotů zkouší během odpoledne i v takovémto vedru termiku až do výšek přes 3000 merů, je v hlavním stanu připravena velká hostina s ovocem, s různými druhy sýrů, pivem a vínem, zkrátka co hrdlo ráčí.

 Mapka Evropy s vyznačením místa závodu

 Odpolední žranice


 Na přistávačce

 Na startovišti

    Samozřejmě se pořádná hostina neobejde bez pečeného prasátka a třešničkou na dortu je pak ohňostroj a hudba dlouho do noci. Skupina českých a slovenských závodníků, která dorazila už dříve a operativně obsadila v kempu nejlepší místo (tzv. Czech House), pochopitelně u jídla nemůže chybět, o Polácích ani nemluvě.

    Pořadatelé nainstalovali už předem v centru závodu dvě webové kamery s velmi krátkým obnovovacím intervalem jedné sekundy, jednu v hlavním stanu a druhou přímo na startovišti. Takže bude možno v průběhu závodu sledovat skutečně každý pohyb.


pokračování článku

 Návrat na domovskou stránku