Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


   1  2  3  4  5  6  7 
 

Čtvrtek 25.5.2006
    Ráno pátého dne závodu je pošmourné a nevlídné, všude kolem se válí hustá mlha. Začíná to vypadat na obvyklý neletový den. Mlha se ale postupně rozpouští a už v 9:00 odjíždí první autobusy se závodníky na stejné startoviště jako minule. Po přechodu fronty se výrazně ochladilo a na svazích ve vyšších polohách leží čerstvý sníh.

    Na briefingu vyhlášená disciplína přes dva otočné body a cílem u hlavního stanu v Seeboden měří 106 kilometrů a 90 minut dlouhé startovní okno se otevírá půlhodinu po poledni.

    Zachycení se zpočátku ukazuje jako velice obtížné. Po několika deštivých dnech je údolí prochlazené a stoupáky se trhají spíše ze svahů ve vyšších polohách, než je samotné startoviště. Celkem 23 pilotů se nedostává ani přes minimální vzdálenost 30 kilometrů. Bohužel jsou mezi nimi i Martin Pacejka, Martina Pospíšilová a Radek Večeřa. Norský závodník Anders Baerheim dokonce trhá svůj vrchlík ve větvích stromů už na 14. kilometru.

 Ranní mlha v údolí

 Start


 Okno je otevřeno

 Stoupák přímo nad startem

    Ani těm nejlepším se dnes nedaří přelétnout 70. kilometr, takže cíl zůstává dnes úplně prázdný. Nejdelší ulétnutou vzdálenost 67.4 kilometru má nakonec Francouz Gregory Blondeau a stává se tak vítězem dnešní disciplíny. Sotva 700 metrů za ním přistává Japonec Kaoru Ogisawa spolu s Martinem Orlíkem a o další kilometr zpět Paolo Zimmarchi z Itálie.

    V ženské kategorii si dnes dolétla nejdál na 51. kilometr Ewa Wisnierska a nechala tak za sebou Švýcarky Karin Appenzeller (42.4km) a Eliane Ueltschi (33.7km).

    Po pěti dnech závodu jsou tedy k dispozici konečně první výsledky, i když podle předpovědi meteorologů se vůbec nedá vyloučit, že se jedná zároveň o výsledky poslední.


pokračování článku

 Návrat na domovskou stránku