Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


  ... návrat do rubriky.
 1  2  3  4  5  6  7 
 

Česká liga 2006 - Slovinsko

Milena Jílková První variometr s češtinou!

Pondělí 21.8.2006
    Zatažené nebe probudilo účastníky finále České ligy paraglidingu Xsider Open a pro mnohé bylo velkým překvapením, když ředitel závodu Milan Masařík na ranním briefingu zavelel k rychlému přesunu na startoviště. Všech 38 registrovaných pilotů proto ve chvatu balilo svoje bágly a cpali se do připravených dodávek. Po včerejším večerním hromadném vítání všech dorazivších pilotů a konzumaci bečky piva od Slávka Trkala, který slavil své xté narozeniny, byli v průběhu transportu někteří nejmenovaní piloti zelenější než okolní slovinský bujný luční porost a jeden také nejmenovaný pilot (zvaný Brába) se v průběhu vynucené zastávky pokoušel vrhnout mláďata.

 Hlavní stan


 Po startu

    V průběhu přesunu se počasí mírně vylepšovalo a v rovinách posléze vykukovalo i sluníčko, a tak se piloti po briefingu na startu připravovali na první disciplínu Race to goal, kterou komise pro výběr disciplíny vypsala v celkové délce 38,2 km přes tři otočné body s cílem v centru pořádání závodu, kempu Babni Vrt.

    Podmínky byly velmi slabé a nevýrazné, a tak do cíle dnes nikdo nedoletěl. Nejdále dolétl Luděk Procházka 28 km a stal se tak vítězem dnešní disciplíny. Druhý skončil Mirek "Radar" Stěhula 27,7 km a v těsném závěsu za ním Tomáš Svoboda 27,6 km.


pokračování článku

 Návrat na domovskou stránku