Chcete na tomto místě svoji reklamu ?Sobota 30.9.2006
    Ráno nás vítá mlhavě a možnou změnu v charakteru počasí potvrzuje i místní meteorologická stanice, která varuje před blížící se studenou frontou, jež urychlila svůj postup přes západní Evropu. S lítostí se tak musíme vzdát krásné hřebenové túry na Alpspitze, v tomto počasí by šlo o jistý hazard. Z možných sestupových variant si vybíráme cestu západní stěnou přes chatu Wiener Neustadter Hutte (2209 m) a odtud směr jezero Eibsee (1000 m). Horní partie jsou zajištěné ferátou, která nabízí několik zajímavých úseků, obecně je ale tato trasa méně impozantní než cesta severní stěnou. Od chaty stačí přejít několik strmých skalisek a poté se až k jezeru Eibsee traverzuje mírně se svažující lesní cestou.

 Západní stěna Zugspitze

 Sestup západná stěnou Zugspitze


 Jezero Eibsee


    Po 15. hodině se již koupeme v osvěžujících průzračných vodách jezera, situovaného mezi horami. V podvečer se zatahuje a začíná pršet. Přespáváme v krytém místě poblíž dolní stanici lanovky v Ehrwaldu a následujcí den se jen přemísťujeme do Prahy.

    Výstup na Zugpitze lze učitě doporučit, sportovní výkon je to značný. Při dobrém počasí je odměnou také úžasný výhled po nejzásadnějších vrcholcích Rakouska a Německa.


 Návrat na domovskou stránku