Počasí v městech
Praha
Brno
Ostrava
Kalendář akcí 10/2022
PředchozíDalší
Po
Út
St
Čt
So
Ne
26
27
28
29
30
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
REKLAMA
Vaše produkty na SkyFly?
Na této stránce se nachází seznam leteckých nehod a incidentů, které se udály né jen na území ČR. Jedná se o nejstarší a nejrozsáhlejší databázi nehod, která vznikla na tomto webu od roku 1999. Nejedná se ale rozhodně o žádnou Černou kroniku ani jakési morbidní senzace. Nestyďme se tedy za svoje omyly a podělme se o ně velkoryse s ostatními.
VYHLEDÁVACÍ FORMULÁŘ
Zajímavosti na SkyFly - 3/2022
Pilotní výcvik – Nouzová přistání II.
Přelety - vaše příběhy z létání
Jak jsem nedala svou první stovku
Letecké nehody a katastrofy ❯ Paragliding
Autor nehody: Martin | Název nehody: Dolní Rakousko
07.01.2002

Lyžování v Dolním Rakousku - co může být lepšího? A ještě přibalit padák na alespoň jeden prosincový let. Po prolyžovaném dopoledni jsem vyjel lanovkou na vrchol, našel okraj sjezdovky, kde start přicházel v úvahu, vítr lehce zprava, sjezdovka strmá leč rovněž ukloněná, ale vlevo. Počasí bylo klidné, slabý vítr, slunečno, prostoru dost. Rozpletl jsem šňůry, zapnul se a vyrovnal Trend proti větru a nachystal se na start, všechno zkontrolované, v pořádku. Při směru větru měl při vyrovnávání tendenci stáčet se doleva, srovnal jsem se do osy, na nohou Bigfooty na rozjezd. Vítr mezitím trochu zesílil asi na 3-4m/s, načež se mi padák roloval i opřel jsem jej o lavinovou sí, vypletenou syntetickými lany, vysokou asi 2.5 metru. Nevšiml jsem si v tmavých brýlích, že horní lano není syntetické, ale ocelové a jak už tak ocelová lana bývají, zahnuté zpět kolem uchycení s volným asi 20cm mírně vykloněným koncem. A protože jsem byl na konci sítě, křížákem jsem si připravil padák a pak vítr usnul, takže jsem se za chvíli otočil na přední start, opřel jsem se do padáku, přišel malý poryv větru a při hloupé poloze na sjezdovce, bočním větru a lyžích na nohou se mi padák při vyjíždění stočil, strhl mě o 2 metry dozadu, zachytil o ocelový konec lana a kolem něj se polovina otočila a zametla se mnou také. Ošklivý zvuk, dvě komory příčně trhlé, 4 šňůry z ucha pryč. Mizerný pocit z naprosto zbytečného maléru. Padák půjčený od dcery. Zabalit a pryč.

Stačilo se pořádně podívat kolem sebe, nestartovat za každou cenu při bočním větru na zešikmené sjezdovce a co je důležité, nemít v takových podmínkách lyže na nohou, by krátké. Neopřel jsem se o ně, ale podjely, leč ony za to nemohou. A asi nestartovat v těchto podmínkách vůbec. Navíc mi pak ještě Rakušáci sdělili, že se tu létá jen na organizovaných soutěžích, protože blízko je spolková hranice.

Sdílej nehodu:
Kontakt
SkyFly, Czech Republic
Web: www.skyfly.cz
Slety a srazy - nejbližší termíny akcí
cr
cr
sk
Seznamka - pro všechny, kteří někoho hledají
srdce
srdce
srdce
Průnik do třetí, vzdušné dimenze převyšuje veškeré ostatní mátožně šedivé lidské klopýtání, které je s touto bohulibou činností hrubě nesrovnatelné. |
| © 1998-2022 SkyFly