Chcete na tomto místě svoji reklamu ?Zábleskové zařízení
    Výklopný blesk na horní straně fotoaparátu má směrné číslo 10 (při nastavené citlivosti ISO 100). To znamená, že při plně otevřené cloně objektivu (2.8) v režimu transfokátoru "wide" je maximální dosah blesku 3.6 metrů, zatímco v režimu "tele" při plně otevřené cloně (3.9) logicky klesne na 2.5 metru. Zábleskovou automatiku lze ovlivnit nastavením kompenzace o +/-2EV v krocích po 1/3EV. Okamžik odpálení blesku je možno navíc synchronizovat s přední nebo zadní stranou závěrky.

    Vzdálenost výbojky blesku od osy objektivu činí ve vyklopeném stavu 70mm, což příznivě zvětšuje paralaxu a snižuje pravděpodobnost vzniku efektu červených očí. K dispozici je samozřejmě i režim 10 rychlých předzáblesků pro zúžení zornic fotografovaných osob a tím i dalšího snížení možnosti vzniku jevu červených očí.

    Na horní straně přístroje jsou k dispozici sáňky s 5 kontakty pro zasunutí externího blesku. V případě že použijeme speciální blesk FL-40, je množství jeho světla dávkováno expoziční automatikou fotoaparátu stejně jako při použití blesku zabudovaného. Měření probíhá stejným TTL způsobem, tedy přes objektiv.

    Do sáněk je možno samozřejmě zasunout i jakýkoliv "normální" blesk s pouhými 2 kontakty. Fotoaparát pak ale zajistí pouze správný okamžik jeho odpálení a o dávkování světla se už musí postarat záblesková automatika blesku samotného, pokud je jí ovšem vybaven.

Možnosti propojení
    Pod odnímatelným víčkem na boční stěně fotoaparátu jsou ukryty 3 zdířky. Jedna slouží k připojení externího síťového napajecího adaptéru, druhá pak umožňuje přes sériové rozhraní RS-232 propojit fotoaparát například s počítačem nebo s tiskárnou.
 Konektory pro připojení externích zařízení
    Třetí zdířka je výstupem videosignálu v normě PAL a umožňuje tedy pořízené snímky zobrazovat na obrazovce TV přijímače nebo je rovnou nahrávat na pásku videorekordéru. Jestliže na fotoaparátu zapneme funkci automatického prohlížení pořízených záběrů (SlideShow) a spustíme záznam na videorekordéru, jsou jednotlivé snímky v intervalech 5 sekund postupně zobrazovány a nahrávány na videokazetu. Díky vysokému rozlišení CCD snímače přesahuje kvalita obrázků daleko schopnosti zobrazení TV obrazovky. Návrat na domovskou stránku