Chcete na tomto místě svoji reklamu ?Zábleskové zařízení
    Pevně vestavěný blesk, který nelze vyklopit, má směrné číslo 10 (při citlivosti ISO 100). To znamená, že při plně otevřené cloně objektivu (1.8) v poloze transfokátoru "wide" je maximální dosah blesku 5.6 metru, zatímco v režimu "tele" při plně otevřené cloně (2.6) logicky klesne na 3.9 metru. Zábleskovou automatiku lze ovlivnit nastavením kompenzace o +/-2EV v krocích po 1/3EV. Okamžik odpálení blesku je možno navíc synchronizovat s přední nebo zadní stranou závěrky.

    Vzdálenost výbojky blesku od osy objektivu činí přibližně 50mm, což příznivě zvětšuje paralaxu a snižuje tak pravděpodobnost vzniku efektu červených očí. K dispozici je samozřejmě režim několika rychlých předzáblesků pro zúžení zornic fotografovaných osob a tím dalšího snížení možnosti vzniku jevu červených očí.

    Fotoaparát ovšem nemá k dispozici sáňky s kontakty pro zasunutí externího blesku. Ten je třeba připojit kabelem pomocí speciálního pětikolíkového konektoru na boční stěně fotoaparátu.


    Při použití speciálního blesku FL-40 jsou právě díky pěti signálům přenášeny údaje mezi bleskem a fotoaparátem a záblesková automatika tak zahrnuje i tento externí blesk.

Možnosti propojení
    Pod odnímatelným víčkem na boční stěně fotoaparátu jsou ukryty celkem 4 zdířky. Jedna slouží k připojení externího síťového napájecího adaptéru, druhá pak umožňuje přes sériové rozhraní RS-232 propojit fotoaparát například s počítačem nebo s tiskárnou. Třetí zdířkou je USB konektor (Storage Class) rovněž pro připojení fotoaparátu k počítači.

    Čtvrtá zdířka je výstupem videosignálu v normě PAL a umožňuje tedy pořízené snímky zobrazovat na obrazovce TV přijímače a otáčet je i "na výšku". Jestliže na fotoaparátu zapneme funkci automatického prohlížení pořízených záběrů (SlideShow), jsou jednotlivé snímky v intervalech 5 sekund postupně zobrazovány a díky vysokému rozlišení CCD snímače kvalita obrázků schopnosti zobrazení TV obrazovky daleko přesahuje. Návrat na domovskou stránku