Chcete na tomto místě svoji reklamu ?Zábleskové zařízení
    Pevně vestavěný blesk, který nelze nijak vyklápět, má směrné číslo 10 (při citlivosti ISO 100). To znamená, že při plně otevřené cloně objektivu (2.8) v poloze transfokátoru "wide" je maximální dosah blesku 3.6 metru a stejně tak v režimu "tele" při plně otevřené cloně. Zábleskovou automatiku lze ovlivnit nastavením kompenzace o +/-2EV v krocích po 1/3EV. Okamžik odpálení blesku je možno navíc synchronizovat s přední nebo zadní stranou závěrky.

    Vzdálenost výbojky blesku od osy objektivu činí přibližně 50mm, což poměrně příznivě zvětšuje paralaxu a snižuje tak pravděpodobnost vzniku nepříjemného efektu červených očí. K dispozici je samozřejmě také režim několika rychlých předzáblesků před samotnou expozicí pro zúžení zornic fotografovaných osob a tím i dalšího snížení možnosti vzniku jevu červených očí.

    Fotoaparát není vybaven sáňkami s kontakty pro zasunutí externího blesku. Ten je třeba připojit kabelem pomocí speciálního konektoru na boční stěně fotoaparátu.

    Při použití speciálního blesku FL-40 jsou právě díky pěti signálům přenášeny údaje mezi bleskem a fotoaparátem a záblesková automatika tak zahrnuje i tento externí blesk.

Možnosti propojení
    Pod odnímatelným víčkem na boční stěně fotoaparátu jsou ukryty celkem 3 zdířky. Jedna slouží k připojení externího síťového napájecího adaptéru (6.5V), druhá pak umožňuje přes USB rozhraní (Storage Class) propojit fotoaparát s počítačem.

    Třetí zdířka je výstupem videosignálu v normě PAL nebo NTSC (lze nastavit) a umožňuje tedy pořízené snímky zobrazovat na obrazovce TV přijímače, otáčet je "na výšku" nebo je rovnou nahrávat na pásku videorekordéru. Jestliže na fotoaparátu zapneme funkci automatického prohlížení pořízených záběrů (SlideShow) a spustíme záznam na videorekordéru, jsou jednotlivé snímky v intervalech 5 sekund postupně zobrazovány a nahrávány na videokazetu. Díky vysokému rozlišení CCD snímače kvalita obrázků schopnosti zobrazení TV obrazovky daleko přesahuje. Návrat na domovskou stránku