Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


  ... návrat do rubriky.
 1  2  3  4  5  6 
 
Buďme patrioté kupujme kvalitní česká letadla.

Kunovická letadla… jsou kovová! – „Mikrorecenze“, plus přídavek- nové letadlo M2- SCOUT

Filip Zejda


Jelikož nefandíme laminátu ani karbonu, vydali jsme se s polu s klientem D.D. Letecké školy Vysočina do mekky leteckého průmyslu do Kunovic, abychom místní letadla trochu poznali a vybrali si. V Kunovicích vyrábějí tato letadla: Piper Sport, Eurostar a jeho modifikace, Alto, Argo a NG 5 – Bristell.

Dnes jsem měl možnost zkusit si plně řídit a vyzkušet tři letadla z Kunovic. O něco dříve jsem vyzkoušel nového Eurostara, kterého jsem nového přelétal z Kunovic do Jihlavy kamarádovi pilotovi, který ještě nebyl přeškolen na typ.
Vzhledem k tomu, že Eurostara / Evektor/ znám, a Piper Sport vychází ze Zenaira a jeho vlatnosti jsou předpokládatelné a nebyl momentálně klientem favorizován, zaměřili jsme se na zbývající tři letadla:

ARGO od Direct Fly s.r.o.
Alto od Direct Fly s.r.o.
a NG 5 respektive Bristell od BRM Aero s.r.o.

Průběh microrecenze spočíval v předběžném celkovém pohledu na letoun, dílenské zpracování, kontrola motorového prostoru, zběžná kontrola řízení ,výchylky řízení na zemi.atd. Za 20 minut letu plus pojíždění nezjistíte vše, ale drobný úsudek s pocity ve vás zůstane. Nic nebylo exaktně měřeno, šlo jen o mé dojmy porovnávané s tabulkovými výkony daného výrobce a pocit jak na mě tato letadla působila.

Nutno podotknout, že žádné letadlo nemůže mít veškeré klady byť by bylo sebelepší! Kupující si musí vybrat z těch předností, které převažují v jeho létání a co mu osobně nejlépe vyhovuje.

Zkoušel jsem pro svého klienta u všech typů tyto manévry: pojíždění a chování letounu na zemi, délku rozjezdu, délku vzletu do 15m, Vx, Vy, zatáčky 30-60st., zábranu pádu, ovladatelnost, skluzy, délku přistání .pokračování článku

 Návrat na domovskou stránku