Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


  ... návrat do rubriky.
 1  2  3  4  5  6 
 


Česká liga 2005 - Beskydy

Standa Hlavinka Digifly VL100 Flyer

Pondělí 20.6.2005
    "Vítám tě na mojí svatební cestě!" hlaholí už z dálky čerstvě ženatý Míra Oros, který nechal novomanželku zřejmě z úsporných důvodů raději doma. S ohledem na severovýchodní vítr je jasné, že Mírova svatební cesta bude dnes pokračovat z Kunčic pod Ondřejníkem přes Frýdlant na Javorový a krátce před polednem už 60 pilotů skutečně tvoří dlouhou frontu v dolní stanici lanovky pod Javorovým. Úplně stejně jako první den loňského závodu.

    Na briefingu na startovišti je po poledni vyhlášena 73.6km dlouhá disciplína s jedním otočným bodem na přistávačce pod Stolovou. Virtuální cílová páska bude k velké radosti Martina Vávry alias Manciho připravena ve Vizovicích. Startovní okno se dnes otevírá ve 13:50 a vzdušný start bude pro všechny otevřen ve 14:40.

    Severní vítr přesně na start a silná termika se základnami mraků ve výškách kolem 2000 metrů dovolují přistát pod kopcem pouze několika výjimečným smolařům a už půl hodiny po druhé odpolední mizí většina závodníků na jihozápadě vysoko pod mraky.

 Na prvním briefingu v Kunčicích pod Ondřejníkem

 Na lanovce na Javorový

 Cíl ve Vizovicích? Co mi to jenom připomíná?


 Na startu

 Ve vzduchu

 Boj o výšku

    "Neviem ti na to nič povedať," nedaří se po čtvrté hodině odpolední najít Robertovi Cisárovi žádné racinální zdůvodnění svého nedůstojného přistání pod kopec, zatímco opodál dnes podruhé mlčky balí Robert Setnička. Navíc přichází zpráva od Pavla "Arthura" Kvardy o jeho 120km dlouhém přeletu z Kralického Sněžníku do Brna Medlánek. To už jsou ale téměř dvě desítky pilotů za prvním otočným bodem na 27. kilometru trasy a pokračují směrem na Rožnov pod Radhoštěm.

    I když dvanáct závodníků přistává ještě před minimální bodovanou vzdáleností v údolích Řeky a Morávky, celkem tři piloti se úspěšně dostávají až do cíle ve Vizovicích. Jako první prolétává cílovou páskou po 2 hodinách a 27 minutách Radomír Vyhlas a stává se tak vítězem dnešní disciplíny. O více než půlhodinu později přistává v cíli dnes druhý Tomáš Svoboda a za další dvě minuty třetí Milan Masařík.

    Zítřejší briefing je naplánován u hotelu Horizont na desátou a podle předpovědi počasí to vypadá znovu na Javorový.


pokračování článku

 Návrat na domovskou stránku